KRNAP má 60 let

KRNAP má 60 let

Pořad v souvislostech


KRNAP má 60 let
Budeme vysílat

Klášterní hudební slavnosti 2023
Klášterní hudební slavnosti 2023
Expedice Přes Bar 2023
Vysílali jsme


Mezi čtyři stěny. Jak a proč pomáhat lidem bez domova?

Mezi čtyři stěny. Jak a proč pomáhat lidem bez domova?

Cestovní horečka
Audioarchiv

Ve středu 17. května 2023 uplyne 60 let od založení Krkonošského národního parku. Jaro na Proglasu přivítají Michal Skalka, Radek Drahný a Jakub Kašpar v rozhovoru s redaktorem Martinem Weisbauerem v úterý 21. března v 9.00.

KRNAP logo 60 letOslavy významného výročí 60 let od založení Krkonošského národního parku budou probíhat po celý jubilejní rok 2023. Zajímavé je, že ve stejném roce si připomínáme současně i 120. výročí vydání výnosu c. a k. místodržitelství v Praze o ochraně krkonošské květeny a také 50. výročí zřízení Státní přírodní rezervace Na Rýchorách.

Redaktor Martin Weisbauer navštívil sídlo správy KRNAP ve Vrchlabí, kde hovořil postupně se třemi pracovníky, přičemž každý z nich přiblížil toto téma ze své pracovní pozice. Byli to Michal Skalka – vedoucí pracoviště ekologické výchovy, dále Radek Drahný – tiskový mluvčí a vedoucí oddělení styku s veřejností, a Jakub Kašpar – vedoucí odboru vnějších vztahů.

Dozvíme se nejen zajímavé informace o historii, o důvodu vzniku národního parku a jeho specifikách, ale i o tom, co parku nejvíce škodí (a překvapivě to nejsou věci, které si většina lidí představuje), dále se podíváme na nejohroženější druhy zdejší flóry a fauny.

Přiblížíme si rovněž nový emblém vytvořený k 60. výročí a nový jednotný vizuální styl Správy KRNAP. Zmíníme se o velkém množství akcí, které probíhají po celý rok 2023 k příležitosti výročí národního parku. Zapojí se do nich sedm měst, sedm kostelů, muzea, fotografové, malíři, bude vydán speciální kalendář a otevřeno bude i nové návštěvnické centrum v bývalém vrchlabském augustiniánském klášteře, což je největší projekt chystaný posledních několik let. Správa národního parku chystá na den samotného výročí 17. května 2023 překvapení.

Poslouchejte také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS