Capelinha střední a východní Evropy

Capelinha střední a východní Evropy

Pořad v souvislostech


Capelinha střední a východní Evropy
Budeme vysílat

Kouření škodí zdraví
Radioreport
Radioreport
Vysílali jsme


Po stopách poutníků – výzva z FN Olomouc

Kouření škodí zdraví

Akce cihla
Audioarchiv

Známé poutní místo a Národní centrum Světového apoštolátu Fatimy v České republice – Koclířov u Svitav – se letos stává velmi důležitým místem v Evropě, díky replice Kaple zjevení z Cova da Iria z portugalské Fatimy (tzv. Capelinha). V Koclířově natáčel Martin Weisbauer.

Možnost postavit přesnou kopii je zcela výjimečná a Capelinha v Koclířově bude určena pro celou střední a východní Evropu. (Západní Evropa má originál v portugalské Fatimě.) Je na ní napojeno třináct evropských zemí. Dne 3. 10. 2020 byl královéhradeckým biskupem Janem Vokálem požehnán pro repliku Capelinhy základní kámen. Poté 1. 10. 2022 požehnal přesnou kopii Capelinhy apoštolský nuncius Mons. Jude Thaddeus Okolo v doprovodu královéhradeckého biskupa Jana Vokála a dalších našich biskupů. Tím začala třetí, poslední etapa, a to přijetí a připojování zemí regionu střední a východní Evropy. Tato etapa bude slavnostně zakončena právě o první mariánské sobotě 2. září 2023.

Tématem nás provedou otec Pavel Dokládal, prezidentka Fatimského apoštolátu v České republice Hana Frančáková a Václav Kašík, správce, který se o areál stará po technické stránce.