Jabok

JABOK

Pořad v souvislostech


Jabok
Budeme vysílat

Roztroušená inspirace
30 let ostravského Centra pro rodinu
Roztroušená inspirace
Vysílali jsme


Historická kovárna v Dobrušce

Zatáhne nás do války?

O víře, osobní zodpovědnosti, svobodě a volbách
Audioarchiv
23. ledna 2023 Radioreport, Studio Kristián Autor: Pavel Smolek

Výběr dalšího pomaturitního vzdělávání ovlivní minimálně začátek produktivního života mladého člověka. Někdy ho ovlivní celý. Proto je třeba mu věnovat náležitou pozornost. V pondělí 23. ledna 2023 ve 20.15 vám nabídneme rozhovor s novou ředitelkou Vyšší odborné školy Jabok v Praze, Hanou Pazlarovou.

Vyšší odbornou školu sociálně pedagogickou a teologickou JABOK založili před 30 lety salesiáni. Dozvíte se něco z historie školy a jejího současného fungování. Představíme, jaké obory může mladý člověk na JABOKu vystudovat. Jaké uplatnění po úspěšném zakončení studia najde? Škola nabízí studium i znevýhodněným studentům, kteří mají tělesný, zrakový nebo sluchový hendikep. I o tom budeme podrobněji hovořit. Pozveme na nadcházející Den otevřených dveří.

Škola se také zapojila do pomoci ukrajinským uprchlíkům. A dokonce někteří mladí lidé z Ukrajiny začali ve škole studovat. Dozvíte se i to, jaké má škola pod vedením nové ředitelky plány do budoucna.

Pokud nestihnete premiéru, nabízíme vám reprízu v úterý 24. ledna od 22 hodin. Samozřejmě je pro vás rozhovor k dispozici v našem audioarchivu a najdete ho i v podcastových aplikacích.