Lékařské stenty a krajkářství
Pořad v souvislostech
Antisemitismus v Evropě
Budeme vysílat
30 let Proglasu
30 let Proglasu
KNIHY V BRNĚ: adventní knižní jarmark a literární festival
Vysílali jsme
Solvitur ambulando! Vyřeší se chůzí...rozhovor s poutníkem Tomášem Gavlasem
Solvitur ambulando! Vyřeší se chůzí...rozhovor s poutníkem Tomášem Gavlasem
Adventní zvyky a obyčeje
Audioarchiv
Jak jde dohromady výroba nejmodernějších lékařských stentů a tradice krajkářství? To se dozvíme v pořadu, který uvádíme 9. 4. 2025 ve 20.15 a 14. 4. 2025 v 0.05 a ve 22.30. Pořad bude k poslechu i v audioarchivu a v podcastech Proglasu.
ELLA-CS je královéhradecká firma, která má ve svém podtitulu: Pomáháme vracet naději na život bez omezení. Vyrábí totiž špičkové lékařské stenty pro indikace v gastrointestinálním traktu, v dýchacích cestách nebo jiných orgánech. V současné době vlastní firma řadu českých i mezinárodních patentů. Respekt konkurence získala i díky světově unikátní, biologicky odbouratelné výztuži, která přispívá ke zprůchodnění zažívacího traktu a je dnes běžně uváděna v lékařské literatuře v Evropě i v USA.
Stejně tak zajímavou skutečností je, že firma navázala spolupráci s odborníky na pletení vamberecké krajky a převzala některé jejich technologie. Současně chystá ve spolupráci s Muzeem krajky ve Vamberku výstavu svých výrobků vedle tradičních krajek.
O tom všem pohovoříme se zástupcem vedoucího oddělení obchodu a marketingu Tomášem Bedřichem.




