Vesnice ve velkoměstě – Komunitní centrum Kampa

Vesnice ve velkoměstě - Komunitní centrum Kampa

Pořad v souvislostech


Vesnice ve velkoměstě – Komunitní centrum Kampa
Budeme vysílat

Kouření škodí zdraví
Radioreport
Radioreport
Vysílali jsme


Po stopách poutníků – výzva z FN Olomouc

Kouření škodí zdraví

Akce cihla
Audioarchiv

Místo, kde se ještě lidi zdraví. Vesnice ve velkoměstě. Tak by se dalo nazvat Komunitní centrum Kampa, které v roce 2006 ve spolupráci s dalšími lidmi založila současná výkonná ředitelka Barbara Šabachová.

ilustrační foto – Komunitní centrum KampaKomunitní centrum Kampa se může jevit jako místo, které nabízí kurzy, workshopy, přednášky a různé kulturní akce, připravuje program pro dospělé i malé děti.

Ve skutečnosti je v tom všem ale mnohem víc – primárně je komunitní centrum místem setkávání lidí, kteří žijí na Malé Straně, místem tvorby sousedských a přátelských vztahů, prostorem, kde se lidé mohou poznávat a společně tvořit prostředí, v jakém budou žít.

ilustrační foto – Komunitní centrum KampaKomunitní centrum Kampa je možná skryté očím turistů, ale ovlivňuje centrum velkého města pro všechny.

Jaký je život na Malé Straně? Skutečně život v centru Prahy musí být anonymní a hektický, jak by se mohl jevit člověku, který do Prahy přijede poprvé? Kdo všechno za komunitním centrem stojí a jak samotné centrum funguje?

ilustrační foto – Komunitní centrum KampaPořad připravila Jana Rambousková, odpovídat na otázky bude Barbara Šabachová.

Premiéra: čtvrtek 16. února 2023 ve 20.15.

Poslouchejte také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.