Jarní magazín jihočeského studia

Jarní magazín jihočeského studia

Otevření pobočky perinatálního hospice Dítě v srdci v Jihočeském kraji, dětská opera Kominíček a velikonoční hrkání v jihočeské metropoli - to jsou témata Jarního magazínu českobudějovického studia Proglasu. Premiéra: 1.4.2019 od 20.15.

Pro jarní magazín studia Jan Neumann radia Proglas vybíráme dvě události z oblasti sociální a kulturní, které považujeme za uplynulé čtvrtletí za zásadní: Zaprvé upozorníme na otevření pobočky perinatálního hospice Dítě v srdci v Jihočeském kraji. Budeme hovořit se čtyřmi jeho pracovnicemi - gynekoložkou MUDr. Šárkou Pfauserovou, porodní asistentkou Bc. Veronikou Tománkovou, koordinátorkou pobočky Hankou Doskočilovou a ředitelkou pro jižní Čechy PhDr. Janou Markovou. Rozhovor vznikal v době vernisáže putovní výstavy o Dítěti v srdci, která se v současné době nachází v klášteře u petrinů na Žižkově třídě v Českých Budějovicích. Slavnostní podvečer doprovodil mimo jiné Arnošt Doskočil, jehož saxafon tvoří hudební linku celého magazínu. 

Zadruhé: z kultury vyzdvihneme dětskou operu Kominíček, kterou nastudovali v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích profesionální herci spolu s hudebně a pohybově nadanými dětmi. K mikrofonu pozveme dvě dětské interpretky představení, sestry Zuzanu a Terezu Bachovy

A protože se blíží největší křesťanské svátky, bude třetí moment magazínu patřit velikonočnímu hrkání v jihočeské metropoli, na které vás pozve jeho organizátor divadelník a loutkoherec Víťa Marčík.  

V premiéře magazín naladíte v pondělí 1. dubna 2019 od 20.15, poté bude k okamžitému poslechu z audioarchivu. Na slyšenou se těší autorka pořadu Jitka Skřičková. 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.