Jarní magazín jihočeského studia

Jarní magazín jihočeského studia

Pořad v souvislostech


Jarní magazín jihočeského studia
Budeme vysílat

Salesiánské prázdniny
Genius loci Vrchní Orlice
U: Pouť. Bez finančních prostředků, stopem na jih Itálie.
Vysílali jsme


Kostel svatého Jana Křtitele ve Frýdku

Genius loci Vrchní Orlice

Kostel svatého Jana Křtitele ve Frýdku
Audioarchiv
1. dubna 2019 Studio Jan Autor: Jitka Skřičková

Otevření pobočky perinatálního hospice Dítě v srdci v Jihočeském kraji, dětská opera Kominíček a velikonoční hrkání v jihočeské metropoli - to jsou témata Jarního magazínu českobudějovického studia Proglasu. Premiéra: 1.4.2019 od 20.15.

Pro jarní magazín studia Jan Neumann radia Proglas vybíráme dvě události z oblasti sociální a kulturní, které považujeme za uplynulé čtvrtletí za zásadní: Zaprvé upozorníme na otevření pobočky perinatálního hospice Dítě v srdci v Jihočeském kraji. Budeme hovořit se čtyřmi jeho pracovnicemi - gynekoložkou MUDr. Šárkou Pfauserovou, porodní asistentkou Bc. Veronikou Tománkovou, koordinátorkou pobočky Hankou Doskočilovou a ředitelkou pro jižní Čechy PhDr. Janou Markovou. Rozhovor vznikal v době vernisáže putovní výstavy o Dítěti v srdci, která se v současné době nachází v klášteře u petrinů na Žižkově třídě v Českých Budějovicích. Slavnostní podvečer doprovodil mimo jiné Arnošt Doskočil, jehož saxafon tvoří hudební linku celého magazínu. 

Zadruhé: z kultury vyzdvihneme dětskou operu Kominíček, kterou nastudovali v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích profesionální herci spolu s hudebně a pohybově nadanými dětmi. K mikrofonu pozveme dvě dětské interpretky představení, sestry Zuzanu a Terezu Bachovy

A protože se blíží největší křesťanské svátky, bude třetí moment magazínu patřit velikonočnímu hrkání v jihočeské metropoli, na které vás pozve jeho organizátor divadelník a loutkoherec Víťa Marčík.  

V premiéře magazín naladíte v pondělí 1. dubna 2019 od 20.15, poté bude k okamžitému poslechu z audioarchivu. Na slyšenou se těší autorka pořadu Jitka Skřičková.