Jindřichohradecký řezbář Roman Galek

Jindřichohradecký řezbář Roman Galek

Pořad v souvislostech


Jindřichohradecký řezbář Roman Galek
Audioarchiv
23. prosince 2018 Studio Jan, Vánoce Autor: Petr Kronika

V bytě má skříň, do které rovná své dřevořezby. Bydlí v Jindřichově Hradci, kde pracuje na pile. Reliéfy, basreliéfy a sochy většinou s biblickou tematikou dlabe ve volném čase. Roman Galek.

Zanícení pro řezbářství a betlémářství v sobě začal objevovat v osmi devíti letech, když u babičky v Pomezí pod hradem Landštejnem našel dláta po dědovi, když viděl televizní pořad o starém řezbáři a když mu do rukou přišla kniha o lidových betlémech. O adventu roku 2018 vystavoval svá díla v křížové chodbě dominikánského kláštera v Českých Budějovicích. Na vernisáži u řezeb v prochladlém ambitu kláštera jsme začali natáčet rozhovor a většinu vyprávění pak zaznamenali v teple českobudějovického studia Proglasu. Kam tvůrce přijal pozvání. Tak se „podívejte ušima“ na obrazy a sochy ze dřeva, z něhož Roman Galek urýpává, co tam nepatří, v premiéře 25. 12. 2018 v 18:00.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonatina pro housle a klavír op. 100 (1893) - Scherzo - Molto vivace; Autor: Dvořák Antonín; Sóla: Suk Josef - housle, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony