Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Na 18. ročník jedné z největších přehlídek klasické i populární hudby Vás v pátek 10. července 2009 v rámci týdeníku Oktáva od 16.55 hodin pozve Veronika Dušková z pořádající agentury Auviex. Pro posluchače Proglasu se rovněž chystá soutěž o vstupenky.

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se představují interpreti z celého světa, kteří jsou jako doma v opeře, operetě, muzikálu, jazzu nebo třeba folkloru. Letos se návštěvníci přehlídky ve dnech 17. července až 22. srpna seznámí například s americkou sopranistkou Renée Fleming, houslistou izraelského původu Shlomo Mintzem, interpretkou Rusalky Alison Bolshoi ze Spojených států či první dámou české operní scény Evou Urbanovou. Nebudou chybět ani přední ansámbly jako například soubor zaměřený na interpretaci barokní hudby Musica Florea.

Více o letošním ročníku prozradí paní Veronika Dušková. Tisková mluvčí festivalu Vás pozve na vybrané koncerty, představí nejzajímavější interprety a také samozřejmě prozradí perličky ze zákulisních příprav přehlídky.

Týdeník Oktáva vysíláme tentokrát z Českých Budějovic, studia Jan. Průvodkyní Vám bude Jitka Skřičková.

Podrobný program festivalu naleznete zde: http://www.festivalkrumlov.cz/

A závěrem dobrá rada: pokud se pozorně zaposloucháte do Oktávy věnované českokrumlovskému festivalu a zároveň si dobře pročtete webové stránky přehlídky, bude pro Vás jistě velice snadné zodpovědět otázky z chystané soutěže o vstupenky. O volné lístky na festival soutěžíme od pondělí 13. července!!! Více se dozvíte na hudebním webu Proglasu.