Rozhovor s novinářem Radkem Gálisem

Rozhovor s novinářem Radkem Gálisem

Pořad v souvislostech


Rozhovor s novinářem Radkem Gálisem
Budeme vysílat

České nebe – Svatý Václav
U: Sazovice
Kampaň DOMA 2021
Vysílali jsme


Počátky divadelnictví v Hradci Králové

Nabrat druhý dech v Přestupní stanici

Tramping a jeho muzeum
Audioarchiv

Rozhovor Jitky Skřičkové nabídneme k poslechu v rámci vysílání z jihočeského studia Jan Neumann v pondělí 4. března 2019 od 20.15. Půlhodinku hudebně doprovodí jihočeská kapela Epydemye písněmi vybranými z alba Kotlina, které obsahuje angažované songy zrcadlící dějiny uplynulého století. 

Radek Gális (* 1968) je novinář a amatérský fotograf. Zabývá se vzpomínkami pamětníků, problematikou uprchlíků a samozřejmě zpravodajstvím z jižních Čech, resp. českobudějovické diecéze. Léta přispívá do Deníku, spolupracuje s Katolickým týdeníkem a dalšími periodiky. V minulém roce 2018 působil jako krajský koordinátor vzdělávacích projektů společnosti Post Bellum. V poslední době vydal čtyři knihy: o Miloslavu kardinálu Vlkovi, pétépácích, bojovnících za svobodu naší země nebo československých židech.

Možná ho znáte jen podle jména jako autora mnoha regionálně laděných článků. "Osobní setkání" po rozhlasových vlnách se vám nabízí poprvé v pondělí 4.3.2019 od 20.15, v opakování o den později v úterý 5.3.2019 od 22.00.