Šílenství všedního dne

Šílenství všedního dne

Pořad v souvislostech


Šílenství všedního dne
Budeme vysílat

Ekvádor a Kolumbie z pohledu křesťanského bluesmana
30 let Národního parku Šumava
Učitel21
Vysílali jsme


Nový klášter sester svaté Alžběty v Ostravě

Bača jako lektor zážitkové pedagogiky

Jak byla zvonice zdvižena blíže Bohu.
Audioarchiv

Jak se žije s diagnózou schizofrenie a bipolární afektivní poruchy? Na to se redaktorka Jitka Skřičková z českobudějovického studia zeptala třech žen a současně maminek. Jejich výpovědi, doplněné o pohled manžela a táty, zazní v pondělí 4. listopadu 2019 od 20.15

V pořadu Šílenství všedního dne se o své příběhy podělí Lenka, Petra a Anna, kterou doplní její manžel Karel. Téma jsme poprvé otevřeli v rámci Mezi slovy s datem 10. října 2019, kde zazněly výpovědi právě zmíněných respondentů poprvé, ovšem ve velmi zkrácené podobě. Tentokrát dáváme prostor individuálním příběhům v celé délce, jak byly natočeny, a nyní zazní bez komentáře odborníků.

Jaké jsou opěrné body každodenního života maminek, které se potýkají s duševní nemocí? Rozhodně děti a manžel (pokud situaci ustojí a zůstává nablízku), dále širší rodina a úzký okruh přátel. Nezbytná je pravidelná a svižná komunikace s lékařem vybudovaná na důvěře, poctivě brát léky je samozřejmostí. Velice důležitou roli sehrává podpora terénních pracovníků a pravidelné psychoterapie.       

Pořad vznikl s podporou neziskové organizace Fokus České Budějovice, která systematicky pracuje s lidmi s duševním onemocněním.

Redakční práce a střih: Jitka Skřičková, zvuk: Jaroslav Topinka, hudba: skladba Cinema Paradiso Ennia Morriconeho v podání kontrabasisty Georga Mraze a jazzové pianistky Zoe Rahman.  

NyníKomorní hudba
Skladba: Trio pro dvoje housle a violu opus 35 "Londýn" - Allegro con brio; Autor: Ysaye Eugéne; Sóla: Szederkenyi Nandor, Riehle Marianne - housle,  Radič Milan - viola
02:00Z archivu slovesných...
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony