Virtuální setkávání křesťanů

Virtuální setkávání křesťanů
6. července 2020 Studio Jan Autor: Jitka Skřičková

Na síti spolu s křesťany, bezpečně a jako doma? Andrea Haines z Českých Budějovic usiluje o propojení křesťanů na internetu. Podílí na několika virtuálních platformách, které představí v rámci půlhodinky z jihočeského studia. Poslouchejte v úterý 7. července 2020 od 20.15

Během rozhovoru, který vznikal v českobudějovickém studiu Proglasu, přiblížíme server odpouštíme.cz nebo Česko-slovenský den vděčnosti, jehož se na konci května 2020 zúčastnili zástupci křesťanů mnoha církví a sborů.

haines_andreaBez odpuštění záležitostí z minulosti se nemůžeme posunout dál - to se jasně projevuje na národní i zcela individuální úrovni. Proč internetová platforma zaměřená na odpuštění vznikla, komu je určena a kdo za ní stojí? To vše zodpoví Andrea Haines, která znovu připomene, co sice dávno víme, ale praktikujeme mnohdy "výběrově": proč je dobré odpustit, jak to prakticky udělat a jaký to přinese efekt. To vše na představovaném webu ilustrují texty, videa a individuální příběhy odpuštění z Česka a Slovenska, které inspirují a skutečně často dodávají odvahu, abychom udělali první krok.  

Ačkoliv Česko-slovenský den vděčnosti proběhl jako jednorázová akce, podnítil další aktivity v křesťanském internetovém prostředí jako například Áronské požehnání českých a slovenských křesťanů či Zeď vděčnosti, která prozatím funguje jako facebooková skupina.

Že i na síti je možné setkávat se bezpečně, vzájemně se podporovat a povzbuzovat k aktivním krokům víry - takové je poselství rozhovoru Jitky Skřičkové s Andreou Haines. Pořad doprovodí píseň Taťko v podání Karla Řežábka a kapely Tydlidum.