Zimní magazín jihočeského studia

Zimní magazín jihočeského studia

Pořad v souvislostech


Zimní magazín jihočeského studia
Budeme vysílat

České nebe – Svatý Václav
U: Sazovice
Kampaň DOMA 2021
Vysílali jsme


Počátky divadelnictví v Hradci Králové

Nabrat druhý dech v Přestupní stanici

Tramping a jeho muzeum
Audioarchiv

Dvě pozvánky na aktuální expozice v Českých Budějovicích - takový bude magazín jihočeského studia s datem 6.2.2020. Od 20.15 zachytíte jak reportáž z výstavy Romana Brichcína v Domě umění, tak i nové stálé expozice v Jihočeském muzeu.

Už jen do této neděle 9. února jsou v Domě umění – Galerii současného umění a architektury k vidění Kresby Romana Brichcína. Autor vnímaný především jako malíř vystavuje netradičně obrazy, které právě díky kresbě v sobě nesou mnoho významových rovin. Kresba navíc pomáhá v běhu dne rychle zachytit to, co autor právě prožívá. Takovéto črty pak mohou posloužit jako základ pro větší plátna, mohou být „dotaženy“ malbou, nebo zůstat svébytné tak, jak byly syrově zaznamenány. Koncepci výstavy vysvětlí její kurátor Michal Škoda, o svůj osobitý pohled na vlastní díla se rozdělí Roman Brichcín.

muzeum_faktor_lukasDruhá zastávky naší rozhlasové procházky má za cíl Jihočeské muzeum vmuzeum_vydra Dukelské ulici. Hned při vchodu zbrusu nové expozice přírodovědy, archeologie a národopisu, která zabírá celé patro muzea, mě očekával muzejní pedagog Lukáš Faktor. Za jeho doprovodu a komentáře jsem pak prošla všemi sály, abych to nejzajímavější pro vás zachytila na mikrofon. Tak schválně, rozeznáte v reportáži, jaké zvuky vydává vydra a jak třeba zpívá kulík říční?

K poslechu zve autorka pořadu Jitka Skřičková, studio Jan Neumann, České Budějovice.   

NyníKřesťanské písně
Píseň: Čím se naplní duše tvá (1991); Interpret: Manželé Radovi; Album: Manželé Radovi: Pane náš, ať láska spojí…
21:30Čtení na pokračování
22:00Vzdělávací cyklus
22:30Noční linka
23:30Písně
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony