20 let od návštěvy papeže Jana Pavla II. v Hradci Králové

20 let od návštěvy papeže Jana Pavla II. v Hradci Králové
  1. dubna 1997 zavítal do Hradce králové papež, dnes už svatý, Jan Pavel II. Rozhovor s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem o této mimořádné návštěvě poslouchejte v úterý 25. 4. 2017 ve 20:15, reprízu v pondělí 1. 5. 2017 v 9:30.
  1. dubna před 20 lety byla sobota. Podmračená, chvílemi dokonce lehce poprchávalo a ve městě platila mimořádná bezpečnostní opatření. Hradec Králové očekával příjezd papeže Jana Pavla II., prvního Slovana na papežském stolci. Jeho v pořadí třetí a zároveň poslední návštěva u nás byla zcela v duchu oslav milénia mučednické smrti svatého Vojtěcha, rodáka z Libice nad Cidlinou. Mše svatá, kterou tehdy 77tiletý Jan Pavel II. sloužil na zcela zaplněném Velkém náměstí v Hradci Králové, byla určena především mládeži. Do města ho tenkrát pozval jeho velký přítel, arcibiskup Karel Otčenášek. Ve vatikánském týmu, který papežův pobyt u nás připravoval, byl také dnešní královéhradecký biskup Jan Vokál. 

A právě proto jsme otce biskupa Vokála oslovili, aby nám přiblížil zákulisí návštěvy Svatého Otce u nás.

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta a moll pro altovou zobcovou flétnu - Giga(Allegro); Autor: Loeillet Jean Baptiste; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - cembalo
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony