300 let poutního místa Malé Svatoňovice

300 let poutního místa Malé Svatoňovice

Pořad studia Vojtěch věnovaný třístému výročí poutního místa Malé Svatoňovice poslouchejte v úterý 26. července 2016 ve 22:00 nebo v pondělí 1. srpna 2016 v 9:30.

Tak zvaná „třešňová Panenka Marie“ v Malých Svatoňovicích, v jednom z nejvýznamnějších poutních míst královéhradecké diecéze, láká poutníky letos již 300 let. Zároveň je s tímto místem spjato mnoho známých osobností – například bratří Čapkové, Božena Němcová a další.

Proto se v pořadu studia Vojtěch do tohoto kouzelného, tělo i duši osvěžujícího a uzdravujícího místa na úpatí Jestřebích hor, podíváme.

V pořadu si s místním duchovním správcem otcem Ladislavem Hojným, pro kterého jsou Malé Svatoňovice „srdeční záležitostí“, popovídáme nejen o historii místa, ale i o zvláštních uzdraveních, které zde stále probíhají, o životě v současnosti i o výhledu do budoucna. Současně se dozvíte například, jak na dětství zde vzpomíná starší sestra bratří Čapků Helena nebo uslyšíte báseň, která oslavovala Malé Svatoňovice před 100 lety při dvousetletém výročí  v porovnání s básní moderní, která vznikla nyní na oslavu tří set let existence poutního místa.

Oslavy třístého jubilea trvají v Malých Svatoňovicích po celý letošní rok a podílí se na nich celá farnost. Současně královéhradecký biskup Jan Vokál pro období od 1. listopadu 2015 do 28. září 2016 udělil milost částečných odpustků pro zdejší farní a poutní kostel Sedmi radostí Panny Marie. Plnomocné odpustky zde lze získat při hlavní pouti. V letošním roce nás čekají dvě velké poutě, a sice titulární 15. srpna a celodiecézní v neděli 21. srpna.

NyníPísně
Píseň: Pieni irlannitar/My Irish Flower (2020); Interpret: Piirainen/Blom/Company; Album: Piirainen/Blom/Company: Matka
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony