Akademické týdny

Akademické týdny

Víte, co vše se skrývá pod názvem Akademické týdny a kdo stál za zrozením tohoto, v naší republice výjimečného projektu? Poslechněte si pořad studia Vojtěch v úterý 25. srpna 2015 ve 22h nebo reprízu v pondělí 31. srpna 2015 v 9.30h.

„Akademické týdny“ jsou několikadenní kulturně vzdělávací setkání, na kterém se můžete setkat v krásném přírodním prostředí Pavlátovy louky u Nového Města nad Metují v podhůří Orlických hor se známými i méně známými osobnosti kulturního, politického, církevního a akademického života. Akce probíhá každý rok o prázdninách, vždy na přelomu července a srpna. Studio Vojtěch letos na jubilejním 25. ročníku postavilo o prvním víkendu trvání Akademických týdnů stánek Radia Proglas. A právě při této při této příležitosti jsme pohovořili se současným ředitelem projektu Akademických týdnů Ing. Juliem Kahancem a také s Mgr. Janou Ptáčkovou, která stála u porevolučního vzkříšení této tradice. Potkávají se tu důchodci, mládež, věřící i nevěřící, svobodní a rodiny s dětmi, lidé s různými názory a obohacují se navzájem. Setkání provází nevšední a velmi přátelská atmosféra a mnozí účastníci z různých koutů republiky sem rádi přijíždějí stále znovu.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonata f moll pro altovou zobcovou flétnu a varhany - Triste; Autor: Telemann Georg Philipp; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - varhany
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony