Čvrtstoletí Vesmíru

Čvrtstoletí Vesmíru

Pořad v souvislostech


Čtvrt století Diecézního centra života mládeže Vesmír
Budeme vysílat

Ostravská Mikasa pro děti s kombinovaným postižením
Proč a jak učit o minulosti
František Jan Vavák
Vysílali jsme


Manželství

Proč a jak učit o minulosti

Manželství
Audioarchiv
20. října 2017 Studio Vojtěch Autor: Martin Weisbauer

Letos v říjnu je to 25 let od založení Diecézního centra života mládeže Vesmír v Orlických horách. Hlavní oslavy tohoto kulatého jubilea budou na Vesmíru probíhat v sobotu 4. listopadu po celý den. Studio Vojtěch připravilo k jubileu Vesmíru pořad, který si můžete poslechnout v úterý 24. října ve 20.15 nebo v pondělí 30. 10. v 9.30.

Na podzim roku 1992 dnešního střediska Vesmír zakoupilo Královéhradecké biskupství. Za toto místo tedy mladí lidé vděčí Mons. Karlu Otčenáškovi, tehdejšímu královéhradeckému biskupovi. Ten po koupi areálu pověřil P. Pavla Rouska, aby se ujal jeho provozování. A právě otec Pavel nám v pořadu vypoví, jak to se začátky Vesmíru bylo.

Ve druhé části pořadu si poslechněte rozhovor o životě na Vesmíru se současným ředitelem centra otcem Tomášem Hoffmannem a také s několika „týmáky“, tedy jeho mladými spolupracovníky žijícími rovněž na Vesmíru.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro violoncello a klavír opus 15 (1918) - Allegro molto et appasionato; Autor: Jirák Karel Boleslav; Sóla: Hanousek Jiří - violoncello, Novotná Eliška - klavír
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony