Radost a naděje v řeckokatolických Vánocích

Radost a naděje v řeckokatolických Vánocích

Pořad v souvislostech


Radost a naděje v řecko-katolických vánocích
Budeme vysílat

Ostravská Mikasa pro děti s kombinovaným postižením
Proč a jak učit o minulosti
František Jan Vavák
Vysílali jsme


Manželství

Proč a jak učit o minulosti

Manželství
Audioarchiv
14. prosince 2018 Studio Vojtěch Autor: Martin Weisbauer

V pořadu studia Vojtěch nám děkan řeckokatolické církve v Hradci Králové otec Adrián Kostilník a paní Monika Kalin přiblíží, jak se věřící této denominace připravují na Vánoce, jak slaví vánoční svátky a seznámí nás se zvyky a tradicemi v přípravě a slavení svátků narození Ježíše Krista. Poslouchejte v pondělí 17. prosince 2018 ve 20.15, v repríze pak o den později ve 22.00.

Královéhradecký pan děkan a farář, který pochází ze Slovenska, slouží v Hradci Králové a okolí mše svaté v obou ritech – tedy nejen ve východním byzantském, ale i v západním římskokatolickém, a proto může dobře srovnávat. Paní Monika, která žije rovněž v Hradci Králové, je zase původem z Podkarpatské Rusi a zastává funkci kantorky, neznamená to však učitelka, jak se v pořadu dozvíme. Oba hosté mimo jiné rovněž sami zazpívají několik ukázek písní zpívaných o vánocích v řeckokatolickém obřadu.

NyníKomorní hudba
Skladba: Suita pro violoncello a klavír opus19 (1942) - Ukolébavka; Autor: Vrána František; Sóla: Hanousek Jiří - violoncello, Novotná Eliška - klavír
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony