Spolek Kultura pro město a farnost v Holicích

Spolek kultura pro město a farnost v Holicích
20. března 2020 Studio Hradec Králové Autor: Martin Weisbauer

Ve studiovém pořadu z Hradce Králové se seznámíte s velmi neobvyklou dlouholetou spoluprací tří zcela rozdílných subjektů na unikátní evangelizaci města, která opravdu funguje. Poslouchejte v úterý 24. března 2020 v 19.30.

Spolek Kultura pro město vznikl v roce 2007 a sdružuje obyvatele Holic, kteří se rádi baví a rádi zabaví i ostatní. Každoročně pořádá mnoho akcí spojených s lidovými tradicemi, kulturou či gastrozážitky, často koncipované i pro rodiny s dětmi. Některé z nich mají rovněž charitativní charakter. Spolek začal zajímavým způsobem spolupracovat i s místní farností a to tak, že tato spolupráce je výhodná pro obě strany a do akcí se zapojuje velmi vstřícně i město Holice. Na společné práci se mísí zcela přirozeným způsobem věřící i nevěřící obyvatelé Holic.
Ve studiu nám vše představí tři hosté - Lukáš Peška, který je v jedné osobě předsedou spolku Kultura pro město, regenschorim, zvoníkem i radním města pro oblast kultury, dále místní duchovní správce otec Radek Martínek, a také Petr Sopoliga, místopředseda spolku a sbormistr místního Svatomartinského sboru. Ukázku zpěvu tohoto sboru mimochodem v pořadu rovněž uslyšíte. Dobrý a inspirativní poslech!

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony