Starý Hradec očima studenta Karla Čapka

Starý Hradec očima studenta Karla Čapka

Pořad v souvislostech


Starý Hradec očima studenta Karla Čapka
Audioarchiv

V Hradci Králové probíhá v roce 2022 po šest víkendových dnů od května do listopadu série komentovaných vycházek po starém městě. Přibližují návštěvníkům osobnost Karla Čapka, protože v Hradci čtyři roky žil jako student tamního gymnázia. V našem pořadu se také projdeme po starém Hradci s Karlem Čapkem 9. srpna 2022 ve 20.15 a 10. srpna 2022 ve 22.00.

Hradec Králové – Malé náměstíStudentské období Karla Čapka je období, o kterém se mnoho nemluví. To se rozhodla změnit Ilona Mach, která je popularizátorkou literatury, a – jak o sobě píše – dává nový život zapomenutým příběhům, osobnostem i prostorům. Stojí za mnoha různými projekty, např. je to pojízdná cykloknihovna jako vystřižená z časů Boženy Němcové s názvem Divá bába, putování po Broumově nebo Vokurkova pouliční kuchařka a mnoho dalších

Hradec Králové – Malé náměstíVýchodiskem procházek, které mají charakter sousedských setkání, je královéhradecké Malé náměstí, kde stojí i hotel U královny Elišky. Právě tento dům býval od roku 1901 do roku 1905 domovem Karla Čapka a jeho babičky. V pořadu nám naše respondentka také prozradí, jaká další překvapení a doprovodné akce vycházky provázejí.

Připravil a moderuje Martin Weisbauer.