Svatojakubská cesta v Červeném Kostelci

Svatojakubská cesta v Červeném Kostelci
20. července 2019 Studio Hradec Králové Autor: Martin Weisbauer

Pořad u příležitosti blížícího se svátku sv. Jakuba, pojednávající o nové zastávce na svatojakubské východočeské poutní cestě, vznikající obětavostí dobrovolníků i farnosti, poslouchejte v úterý 23. července 2019 ve 20.15 nebo ve středu 24. 7. 2018 ve 22.00.

25. července slavíme v církvi svátek sv. Jakuba, který se španělsky nazývá Santiago. A španělské Santiago de Compostella je hlavním svatojakubským poutním místem, cílem mnoha poutních cest z celé Evropy. Přes naši republiku vede také několik takových poutních cest a je nutno říci, že opět získávají na popularitě. Východočeská trasa patří mezi ty mladší a navazuje na polské trasy ze dvou poutních míst - Křešova a Vambeřic.

V Červeném Kostelci, kde mimochodem stojí také kostel zasvěcený svatému Jakubovi, vznikla před časem velmi zajímavá iniciativa farníků i dalších obyvatel, s cílem vybudovat zde zastávkové místo poutní trasy a svatojakubskou trasu více propagovat. V našem pořadu o svatojakubské cestě promluví nejdříve krátce místní duchovní správce Petr Kubant a poté si budete moci poslechnout besedu s několika přáteli svatojakubské cesty v Červeném Kostelci.

Rovněž hudba, která nás doprovodí pořadem, má vztah ke svatému Jakubovi. Jednak je to skladba Lamentatur Jacob od renesančního skladatele slovinského původu jménem Jacobus Gallus, jednak  Aria in  G k svátku sv. Jakuba, kterou napsal český skladatel František Xaver Thuri.

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony