Den otevřených dveří ve Studiu Štěpán 2014

Den otevřených dveří ve Studiu Štěpán 2014

Setkání KaPrů litoměřické diecéze a den otevřených dveří ve Studiu Štěpán, které navštívilo přes padesát návštěvníků, se podařilo prožít v přátelské atmosféře pohodového dne.

Sobotní setkání KaPrů litoměřické diecéze se podařilo výborně skloubit se dnem otevřených dveří studia Štěpán. Přesto, že v okolí Litoměřic probíhaly zajímavé pouti a slavila se výročí například obláčky svaté Anežky České v Doksanech, dorazilo v průběhu dne do studia přes padesát návštěvníků. Chladnější počasí jsme uvítali, i když nám tu a tam vítr rošťácky odnesl návštěvní lístek ze stolu s upomínkovými předměty. Jakkoli byla návštěvnost nižší oproti ohlášenému počtu zájemců o zhlédnutí nového působiště jednoho ze sedmi regionálních studií Proglasu, a to na Mírovém náměstí v Litoměřicích přímo vedle Karmelitánského knihkupectví Jonáš, přece jen se podařilo prožít atmosféru pohodového dne v rodinném duchu, kde si jedni druhým byli navzájem přáteli.

Velmi milým překvapením pro nás byla návštěva našeho Otce biskupa Jana, který nám studio požehnal a popřál všem hodně Božích milostí a šťastné evangelijní i misijní působení studia Štěpán.  

                             

 

Setkání kaprů probíhalo v zasedací místnosti Severočeské galerie výtvarných umění vzdálené minutu chůze od studia. Střídmé pohoštění provázely promluvy jednotlivých pracovníků Proglasu, kteří dorazili z Brna. Byli jsme poučeni o chodu rádiové stanice, o DAB příjmu v jednotlivých oblastech, ale i o tom, jak funguje zpravodajství, jak lze přispívat do pozvánek, jaké jsou náklady a výdaje stanice, která vysílá bez reklam a jen díky vašim darům. Děkovali jsme Bohu za svobodu slova, kterou si díky tomu můžeme uchovat. Následovala živá diskuze, kterou prolínalo představování jednotlivých KaPrů. Závěr setkání příjemně doladila prohlídka výstavy v hostitelské galerii výtvarných umění s názvem Nekonečné perspektivy, krajina a veduty 19. Století ze sbírky Patrika Šimona.

Za sebe osobně děkuji Otci Martinovi a všem kolegům, kteří vážili dlouhou cestu přes celou republiku k nám na sever Čech a přitom by si byli mohli užívat víkendového klidu domova.

Jim patří moje hluboká úcta a vděčnost za všechnu pomoc při organizování jak setkání KaPrů, tak dne otevřených dveří ve Studiu Štěpán, jehož cílem bylo hlavně nabídnout lidem zázemí křesťanského média, které by zpravovalo o dění velkého a dosud málo probádaného a krásného územního celku, kterým je právě litoměřická diecéze.