Sakrální památky Klášterce nad Ohří

Sakrální památky Klášterce nad Ohří

Pořad v souvislostech


Sakrální památky Klášterec nad Ohří
Budeme vysílat

U: Stará Voda
Starý dobrý western 2021
30 let Národního parku Šumava
Vysílali jsme


Kněz a maňáskové divadlo

Významné památky Rýmařovska

Poutní místo Homole
Audioarchiv
12. srpna 2019 Studio Litoměřice Autor: Pavel Smolek

Klášterec nad Ohří označuje sám sebe, na svých internetových stránkách, jako město porcelánu. A má samozřejmě pravdu. Protože kdo by u nás neznal značku Thun. Největšího českého výrobce porcelánu. Právě tato šlechtická rodina město Klášterec dlouhá léta vlastnila a v roce 1794 zde otevřela nejstarší porcelánku v českých zemích. Ale my si toto město představíme prostřednictvím jeho sakrálních památek. V premiéře v úterý 13. srpna 2019 od 20:15.

Hostem u mikrofonu bude Lenka Fricová, autorka publikace - Sakrální památky Klášterce nad Ohří. Tato publikace způsobila, že jsem se právě do tohoto města vypravil, abych vám jeho památky představil. Nakonec to byla vůbec nejdobrodružnějí cesta, kterou jsem kdy s mikrofonem Proglasu absolvoval. Ale to je na jiné povídání. Vy se můžete těšit na představení těch nejvýznamnějších kláštereckých památek. Určitě si Klášterce nad Ohří udělejte výlet a podívejte se i do zdejšího zámku, kde je Muzeum porcelánu.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Missa Bell Amfitrit altera - Kyrie; Autor: Lasso Orlando di; Dirigent: o´Donnell James; Sóla: Timothy Roberts, Simcock Iain - varhany; Soubor: Sbor Westminsterské katedrály
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony