Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba

Pořad v souvislostech


Alzheimerova choroba
Budeme vysílat

Rekonstrukce a nové expozice Zámku Kinských
Jak důležité je pomoci truchlit
Baroko 2022
Vysílali jsme


Několik tváří Eduarda Štorcha

Hnutí Brontosaurus a Zmizelé Jesenicko

Několik tváří Eduarda Štorcha
Audioarchiv
19. dubna 2022 Studio Kristián Autor: Pavel Smolek

Ve středu 20. dubna 2022 ve 20.15 vám v premiéře nabídneme rozhovor o Alzheimerově chorobě s prof. Alešem Bartošem z Neurologické kliniky FN Královské Vinohrady v Praze. Reprízujeme ho ve čtvrtek 21. dubna od 22.00 a poslechnout si ho můžete i z našeho audioarchivu.

prof. Aleš BartošProf. Bartoš se Alzheimerově chorobě věnuje přes 20 let. Stojí za řadou výzkumných projektů s tímto tématem. Mimo jiné inicioval výzkum nazvaný České normy paměti a Pohyb a paměť. V rozhovoru se o nich dozvíte další podrobnosti a můžete se do těchto projektů i zapojit. Informace najdete i na stránce abadeco.cz.

Mimochodem, věděli jste, že paměť si můžete nechat otestovat i v síti akreditovaných lékáren? Proč? Protože včasný záchyt nastupující Alzheimerovy nemoci umožňuje zmírnit její dopady. A budeme hovořit i o benefičním koncertu, který na podporu nemocných Alzheimerovou chorobou každoročně pořádá skupina Mrakoplaš.

NyníPísně
Píseň: Struny ve větru (1982); Interpret: Merta Vladimír - kytara, zpěv, Viklický Emil - klavír; Album: Merta Vladimír, Viklický Emil: Bílá stížnost
18:30Folklorní sedmička
19:00Večerní zíváček
19:15Slyšte, lidé!
20:15Dotýkání světla
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.