Lidice 2017

Lidice 2017
7. června 2017 Studio Kristián Autor: Pavel Smolek

Letos si připomínáme 75. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty a 45. výročí vzniku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2017. O obojím budeme hovořit v pořadu Studia Kristián, který vysíláme v premiéře ve čtvrtek 8. června 2017 od 20:15.

Původní záměr nacistů vymazat obci z povrchu světa nevyšel. Lidice byly obnoveny a řada náměstí, ulic, obcí nebo i žen na celém světě nese na jejich počest jméno Lidice. A protože Lidice dále žijí, budou našimi hosty u mikrofonu nová ředitelka Památníku Lidice Mgr. Martina Lehmannová a vedoucí Lidické galerie a kurátorka MDVV Lidice Mgr. Ivona Kasalická. Dozvíte se nejen osobní pohled paní ředitelky na lidickou tragédii, ale i základní informace o průběhu letošních vzpomínkových akcí. V rozhovoru s Ivonou Kasalickou jednak zavzpomínáme na historii vzniku soutěže a jednak se dozvíte zajímavosti z jejího průběhu, oceňování zaslaných prací i tom, kdy a kde si je můžete v Lidické galerii prohlédnout. Pořad reprízujeme v pondělí 12. června 2017 v 17:30 a samozřejmě si ho můžete poslechnout i prostřednictvím našeho Audioarchivu.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Missa Bell Amfitrit altera - Hassler Hans Leo- Cantate Domino; Autor: Lasso Orlando di; Dirigent: o´Donnell James; Sóla: Timothy Roberts - varhany; Soubor: Sbor Westminsterské katedrály
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony