Přátelé komunity New Renato

Pořad v souvislostech


Přátelé komunity New Renato
Budeme vysílat

Adopce významných hrobů
Farářka, učitelka a současně maminka
110 let Orla v Novém Jičíně
Vysílali jsme


Křesťanští teologové prvních tří století

České nebe – Bl. Marie Restituta Kafková
O naší národní identitě
Audioarchiv
28. června 2018 Studio Kristián Autor: Štěpán Havlíček

Nezisková organizace New Renato, která působí v zambijské oblasti Kashitu, představuje v afrických poměrech skutečnou raritu. Založili a provozují ji totiž místní křesťané, tedy nikoli cizinci, kteří by do Zambie za tímto účelem přicestovali. Vyprávění o zambijské neziskové organizaci a o jejích českých přátelích uslyšíte ve čtvrtek 28. června 2018 od 20.15 hodin, v repríze pak v pondělí 2. července.

Na počátku byla snaha pomáhat ohroženým dětem. Dnes členové organizace New Renato pracují i s jejich rodiči a podporují také školství a zemědělství. Po úspěšném otevření školky a několika základních škol nyní připravují projekt střední školy.

Ten můžete podpořit i prostřednictvím českých Přátel New Renato zasláním daru na účet 2601117078 / 2010 (Fio banka).

Více se o neziskové organizaci New Renato dozvíte na http://pratele.newrenato.org/. Zástupci partnerského spolku z České republiky cestují do Zambie o prázdninách 2018 - jejich výpravu můžete sledovat i prostřednictvím facebooku: 

 

Spolupráci se zambijskými křesťany navázala redaktorka TV Noe Monika Höferová, která o svých zkušenostech a plánech vypráví v pořadu studia Kristián.

01 výuka.jak se starat o dítě   05 školka  03  07