Živě z Prahy - Dům rodin ve Smečně

Živě z Prahy - Dům rodin ve Smečně
16. března 2017 Studio Kristián Autor: Jana Beránková

a jeho pomoc rodinám představí ředitelka Ludmila Janžurová a PhDr. Daniela Krausová. Premiéra je v pátek 17. 3. 2017 v 9. 30 hod.

 

V roce 2015 oslavil Dům rodin ve smečně 20 let své existence. Za tu dobu využilo jeho služeb více než 20 000 klientů. 1000 rodin s dítětem se zdravotním postižením v něm načerpávalo síly. 800 manželských párů se v něm vyškolilo pro adopci dítěte. 300 dobrovolníků (manželských párů, poradců a dalších osob) se podílelo na jeho poslání. pobyt všem usnadnily dvě realizované rekonstrukce budovy. Teď už jsou tato čísla samozřejmě hodně vyšší.

Na samém počátku Domu rodin požehnal tehdejší pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk. K dvacetiletému výročí a bilancování činnosti Domu rodin ve Smečně napsal:

Současná situace rodiny ve světě, boj o zdravý obraz rodiny při všech názorových zmatcích kolem rodiny v dnešním světě i na nejvyšších úrovních světové politiky, pak dvacetileté úsilí o vybudování takovéhoto centra není možné neoznačit za prozřetelnostní čin...

Již tehdy před 20 lety, bylo možné rozpoznávat rýsující se těžkosti, do kterých se vztahy manželů a život rodiny dostávají. A proto bylo nutností začít budovat "dům rodin", místo, kde by rodiny mohly společně strávit nějakou krátku dobu, jako by na cvičišti být včas "vyzbrojeny" proti ničivým problémům, kterým lze předcházet. A Bohu díky, že jste se tohoto úkolu ujali a z té restituované "zříceniny" udělali krásný "dům rodin" ... Kéž by to byl symbol práce pro rodinu... Kardinál Miloslav Vlk.

             Dum-Smecno                   smecno

 

NyníPísně
Píseň: Uniformy bez označení (2022); Interpret: Smrž Jiří; Album: Smrž Jiří: Uniformy bez označení (singl)
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.