Teologický konvikt Olomouc – "přípravka" kněžského semináře

Teologický konvikt Olomouc – "přípravka" kněžského semináře

Rozhovor o životě v Teologickém konviktu jsme natočili v rámci akce "Studio Radim v Kavárně Õde" při prezentaci práce redaktorů a zvukaře olomouckého studia Proglasu. Vysílat jej budeme v úterý 6. března 2012 ve 22.00 a v repríze v pondělí 12. března 2012 v 9.30.

Hosté kavárny měli rovněž příležitost položit otázky hostům Proglasu.

Olomoucký Teologický konvikt

je otevřen zájemcům z celé České republiky. Nabízí studentům roční možnost rozpoznat, zda mají povolání stát se bohoslovcem, později knězem. Posláním Teologického konviktu je lidská, duchovní, intelektuální a pastorační formace adeptů.

Ve školním roce 2011/2012 v Teologickém konviktu studuje 23 studentů. "Kdybych to měl srovnat s devadesátými léty, tak je to radikálně méně. V těch 'nejlepších' letech jich bylo od 50 do 70. V posledních deseti letech, kterých mohu být osobně účastný, maximum bylo 34 studentů a nejméně – když bych odečetl hosty z Ukrajiny, kteří ale studují pro jiné diecéze – bylo studentů konviktu loni 16," sdělil P. Jan Linhart.

Autentické zkušenosti předloží posluchačům student Josef Stehlík, o smyslu a významu instituce bude hovořit spirituál Teologického konviktu, P. Jan Linhart.

Webové stránky Teologického konviktu: http://konvikt.signaly.cz