Olomoucké studio Radim

V olomouckém studiu Proglasu pracují redaktorky Radka Rozkovcová a Magdaléna Kubatková spolu se zvukařem Jardou Topinkou. Kontaktovat nás můžete nejlépe e-mailem na adrese olomouc@proglas.cz. Děkujeme a těšíme se na zpětnou vazbu od vás! :-)

Nádraží Náměšť na Hané

Nádraží Náměšť na Hané

11. ledna 2022, 04:34

Počátkem roku 2017 si Martin Kašpar všiml demoličních prací na přístavbě nádražní budovy v Náměšti na Hané, a tak se rozhodl kontaktovat majitele nádraží, Správu železniční dopravní cesty (SŽDC), aby zjistil více informací.

Moje utkaná cesta

Moje utkaná cesta

29. prosince 2021, 12:44

"Mě prostě nebaví jenom tak utrácet čas nicneděláním. Já si umím posedět, ale přitom mi v hlavě hraje A CO DÁL? Já potřebuju mít plán na další den, protože tím si ve svém svědomí říkám – ten další den musí přijít, protože máš ještě tolik a tolik práce," říká tkadlena Petra Pilná.

S novým olomouckým kvardiánem br. Františkem Kroczkem

S novým olomouckým kvardiánem br. Františkem Kroczkem

28. prosince 2021, 15:44

Proč je rád kapucínem? Kolikrát se stěhoval? Jaké úkoly má ve funkci představeného kláštera? Co rád dělá ve volném čase? A jak tráví olomoucká komunita kapucínů Vánoce?

Margaritae ars

Margaritae ars

22. prosince 2021, 21:10

"Snažím se dodržovat původní postupy i barvy, míchám si sama z pigmentů vaječnou temperu, používám vajíčko s vínem. Maluji většinou na pergamen," vysvětluje písařka, výtvarnice a historička Markéta Poskočilová z Bouzova. 

Laděno na Vánoce

Laděno na Vánoce

19. prosince 2021, 15:22

Dárkem pro vaše blízké může být jistě i čas s nimi strávený. Třeba vám přijdou vhod naše tipy na výstavy s (nejen) vánoční tematikou. Pořad Radky Rozkovcové zavítá do Šumperka, Mohelnice, Prostějova, Kroměříže a Vyškova.

Udržitelná univerzita

Udržitelná univerzita

16. prosince 2021, 10:29

Udržitelná univerzita je směr, kterým se rozhodla jít Univerzita Palackého v Olomouci. U vzniku projektu stál studentský spolek Udržitelný Palacký; ten založili studenti, kterým nebyly lhostejné environmentální problémy naší planety.

UP aktuálně – výběr novinek z Univerzity Palackého

UP aktuálně – výběr novinek z Univerzity Palackého

3. prosince 2021, 15:59

Doc. Kamil Kopecký z PdF UP se seriálem videopřednášek Prevíti na síti a doc. Tatiana Matulayová z CMTF jako garantka Dobrovolnického centra UP budou hosty Radky Rozkovcové v pátek 3. prosince 2021 ve 22.00.

Spolek Šance pro naše děti

Spolek Šance pro naše děti

15. listopadu 2021, 10:00

Spolek Šance pro naše děti působí v Římskokatolické farnosti Valašské Meziříčí a vyvíjí činnost věnovanou zvláště předškolním a školním dětem, mládeži a společenstvím ve farnosti. Podporuje aktivity pořádané církevní Základní školou Salvátor pro její žáky a v současné době rekonstruuje budovu, v níž bude škola sídlit. Členové spolku věří, že přestěhování do nové budovy nastane v letech 2023/2024. 

Kaple sv. Martina na Olšanských horách

Kaple sv. Martina na Olšanských horách

10. listopadu 2021, 11:00

"Tady na horách nebylo nic, jenom dřina. Když se upekl chleba, zamknul se do skříně. Jedl se až za týden. Ten důvod byl, aby se ho tolik nesnědlo. Až ztvrdnul, tak ho dostali," vzpomíná senior Vojtěch Rýznar na místo, kde má kořeny. 

Život s dialýzou

Život s dialýzou

3. listopadu 2021, 07:22

Napadlo vás někdy, jak vypadají vaše ledviny? Jedná se o párový orgán velikosti sevřené pěsti fazolovitého tvaru uložený pod páteří v dutině břišní.

V té kapli rostly stromy

V té kapli rostly stromy

2. listopadu 2021, 14:15

"Ta socha měla uražené ruce. A já jsem se modlil za toho Leoška, aby to přežil, a říkal jsem si – když máš ty uražené ruce, ty jediná můžeš udělat ten zázrak..."

Liturgické textilie

Liturgické textilie

25. října 2021, 09:11

S teoložkou a historičkou doc. Jitkou Jonovou nad novými publikacemi z produkce Vydavatelství UP: "Liturgické textilie a jejich památková ochrana" a "Ornamenta episcopi. Liturgická roucha olomoucké katedrály".

30 let Konzervatoře Evangelické akademie

30 let Konzervatoře Evangelické akademie

13. října 2021, 11:29

Je prestiž studovat na olomoucké konzervatoři? Musí být studenti školy věřící? Čím je tato konzervatoř specifická? Jaký je profil absolventa? – otázky pro ředitele KEA, fagotistu Pavla Zatloukala.

Dny židovské kultury Olomouc 2021

Dny židovské kultury Olomouc 2021

5. října 2021, 18:46

se zamýšlejí nad významem slova "košer" – ať už v gastronomickém nebo filosofickém kontextu. 

YouToo

YouToo

29. září 2021, 20:45

I na tvém hlase záleží! To je motto projektu YouToo, který chce povzbudit mladou generaci k účasti ve volbách a oživit v ní zájem o veřejné dění.