Olomoucké studio Radim

Vítejte na stránce olomouckého studia Radim! Máme zde pro vás připraveny články, které se týkají dění v Arcidiecézi olomoucké, dozvíte se o pořadech, které natáčejí redaktoři Radka RozkovcováMarek Chvátal ve spolupráci se zvukařem Jardou Topinkou. Můžete si u nás zasoutěžit o vstupenky na koncerty nebo do divadla, vybrat si z nabídky kulturních a náboženských akcí. Vystavujeme zde fotografie těch z vás, kteří u nás byli v živém vysílání. Informace o typech pořadů, které pro vás připravujeme, a také více informací o studiu Radim naleznete zde. Máte-li pro nás zajímavý tip z vaší farnosti, o němž by se měli dozvědět i ostatní posluchači Proglasu, kontaktujte nás na e-mailu ~8qs3YUS_kBq2Zi4Ys. Těšíme se na slyšenou!

U: Stará Voda

U: Stará Voda

4. března 2017

Vloni na jaře založila skupinka dobrovolníků Okrášlovací spolek Lubavia, který se zavázal pečovat o památky ve vojenském prostoru Libavá a jeho blízkém okolí.

U: Kde pomohla Tříkrálová sbírka

U: Kde pomohla Tříkrálová sbírka

3. února 2017

Vydali jsme se na tři místa v Arcidiecézi Olomouc, kde již pomohl výtěžek loňské Tříkrálové sbírky.

U: Olomouc – Šumění andělských křídel

U: Olomouc – Šumění andělských křídel

3. ledna 2017

Kdo je to anděl? Jak vypadá? Jaké má vlastnosti? Jaké má úkoly? Na tyto otázky budeme hledat odpovědi na procházce výstavou instalovanou v Trojlodí Muzea moderního umění v Olomouci. Průvodkyněmi budou kurátorky výstavy, Gabriela Elblová a Barbora Kundračíková.

U: Dolany

U: Dolany

3. prosince 2016

Navštívili jsme místní Společenství sv. Josefa pro sociálně ohrožené muže v Dolanech u Olomouce.

U: Měrovice nad Hanou

U: Měrovice nad Hanou

29. října 2016

V Měrovicích žije početná romská komunita křesťanů. Před rokem v jejich farním kostele vysvětil biskup Hrdlička novou vitráž s romským bl. Zefyrinem Giménezem Mallou.

U: Šumperk

U: Šumperk

30. září 2016

Před dvěma lety otevřel v Šumperku poskytovatel sociálních služeb Vincentinum v rámci transformace svých služeb Domov pro osoby se zdravotním postižením a Chráněné bydlení.

U: Velehrad

U: Velehrad

1. září 2016

Navštívili jsme poutní místo Velehrad, kde od 80. let žije a tvoří akademický sochař Otmar Oliva.

U: Lužice u Šternberka

U: Lužice u Šternberka

29. července 2016

Navštívili jsme místní Domov se zvláštním režimem pro dospělé. Od loňského ledna tam bydlí šest klientů s mentálním hendikepem v kombinaci s poruchou autistického spektra.

U: Pragulic Olomouc

U: Pragulic Olomouc

1. července 2016

Projekt Pragulic je forma sociálního podnikání, která dává pracovní příležitosti lidem bez domova a vytváří prostředí, ve kterém se mohou jak sociálně začlenění, tak sociálně vyloučení setkávat a komunikovat.

U: Veselí nad Moravou

U: Veselí nad Moravou

2. června 2016

Podíváme se do místní Církevní základní školy. Našimi průvodci budou členové školního parlamentu. Zaměříme se na atmosféru školy, výuku anebo na problematiku inkluze.

U: Svatý Kopeček u Olomouce

U: Svatý Kopeček u Olomouce

26. února 2016

Jednou ročně se Svatý Kopeček, zóna ticha, promění ve velmi rušné místo. A nejde o přestupek. Připutovali totiž Romové, aby se společně modlili a následně to taky řádně oslavili.

U: Olomouc a Církev československá husitská

U: Olomouc a Církev československá husitská

29. ledna 2016

V rámci cestování po Arcidiecézi olomoucké jsme se tentokrát vydali do Husova sboru v Olomouci.

U: Palonín

U: Palonín

30. listopadu 2015

Palonín je obec na Mohelnicku čítající asi 350 obyvatel. Charita Zábřeh zde provozuje chráněnou dílnu, která se zaměřuje na zdobení svíček. V dílně pracují čtyři ženy se zdravotním postižením, které by jinde hledaly uplatnění jen stěží. Nalaďte si naši reportáž v úterý 1. prosince 2015 ve 22.00!

U: Velká Bystřice

U: Velká Bystřice

31. října 2015

Před nedávnem v této obci vznikl "Mezinárodní park"!

U: Vřesová studánka

U: Vřesová studánka

4. října 2015

Vřesová studánka se nachází v Jeseníkách pod Červenou horou. Duchovní tradice na tomto nejvyšším poutním místě Moravy a Slezska sahá až do 17. století.