Olomoucké studio Radim

Vítejte na stránce olomouckého studia Radim! Máme zde pro vás připraveny články, které se týkají dění v Arcidiecézi olomoucké, dozvíte se o pořadech, které natáčejí redaktoři Radka RozkovcováMarek Chvátal ve spolupráci se zvukařem Jardou Topinkou. Můžete si u nás zasoutěžit o vstupenky na koncerty nebo do divadla, vybrat si z nabídky kulturních a náboženských akcí. Vystavujeme zde fotografie těch z vás, kteří u nás byli v živém vysílání. Informace o typech pořadů, které pro vás připravujeme, a také více informací o studiu Radim naleznete zde. Máte-li pro nás zajímavý tip z vaší farnosti, o němž by se měli dozvědět i ostatní posluchači Proglasu, kontaktujte nás na e-mailu ~8qs3YUS_kBq2Zi4Ys. Těšíme se na slyšenou!

Zemřít doma. Hospic Antonínek a domácí hospicová péče

Zemřít doma. Hospic Antonínek a domácí hospicová péče

19. března 2020, 09:42

"Vracíme rodinám možnost se o svého blízkého mohli postarat doma," tak popisuje domácí hospicovou péči jeden z dnešních hostů Alžběty Vašků Radek Nohál, vedoucí domácího hospice Antonínek při Charitě Uherské Hradiště. 

Knihář

Knihář

12. března 2020, 02:06

Knihář – moderní čtenářský deník, který tě bude bavit – aneb začni číst jinak s chytrým zápisníkem knih. Autorka Kniháře Vlaďka Závrská věří, že knihy mohou měnit životy.

Pouť jsme dokončili za něj

Pouť jsme dokončili za něj

3. března 2020, 13:52

Poutí k sobě – tak nazval handicapovaný Milan Langer, zakladatel Spolku Trend vozíčkářů, svůj úmysl doputovat z Olomouce do Santiaga de Compostela. Vzhledem k tomu, že sám používal invalidní vozík, vyzval ke spoluputování skupinu pěti přátel. Od března 2019 urazili tisíce kilometrů, přesto v srpnu toho roku Milan Langer zemřel ve francouzské nemocnici. Po roce se s jeho přáteli ohlédneme za jeho poutí. 

Když škola léčí

Když škola léčí

26. února 2020, 09:15

Škola, ve které nezvoní a žáci se často vzdělávají přímo z postele. Zní to skvěle. Podstatný háček je ovšem v tom, že jde o hospitalizované děti.

 

Stojanova kolej

Stojanova kolej

18. února 2020, 13:33

"Je to kolej, která člověku změní život."  Tak o Stojanově koleji v Olomouci mluví jedna z jejích obyvatelek. Čím je toto ubytování v centru Olomouce pro studenty jedinečné?

Prvotisky

Prvotisky

4. února 2020, 17:50

Jedním z důvodů, proč jsem šla studovat historii, byla možnost sáhnout si na opravdu staré knihy. Tuto možnost máte teď, i když jen virtuálně, i vy. A to nejenom skrze poslech tohoto pořadu, ale hlavně díky projektu prvotisky.cz.

Radimova mozaika

Radimova mozaika

20. ledna 2020, 10:12

Mohelnice, Vsetín, Vyškov a Olomouc – to jsou zastávky aktuálního kulturního občasníku olomouckého studia. Na výstavy a aktivizační program pro seniory zve spolu se svými hosty Radka Rozkovcová.

 

Vánoce pro všechny

Vánoce pro všechny

17. prosince 2019, 18:39

Na začátku bylo posezení u vína, pak tři dobrovolníci a 15 pacientů oddělení LDN Vojenské nemocnice Olomouc, kteří si mohli rozbalit vánoční dárek i navzdory tomu, že svátky nemohou trávit doma. Dnes, o čtyři roky později, je dobrovolníků více než šedesát a dárky dostalo skoro tři sta seniorů a dětí z centra JAN. Řeč je o projektu Vánoce pro všechny.

"Odešla pokojně a tiše..." aneb Jak se umíralo v 17. století

"Odešla pokojně a tiše..." aneb Jak se umíralo v 17. století

5. listopadu 2019, 19:11

Nad tím, co znamenala smrt pro člověka v 17. století, se budeme zamýšlet s docentkou Radmilou Prchal Pavlíčkovou z Katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého. 

Mobilní hospicová péče

Mobilní hospicová péče

15. října 2019, 19:19

Od 7. do 11. října proběhl v celé České republice Týden pro mobilní hospice. Proto se dnes mobilní hospicové péči v Olomouci budeme věnovat také my.

Stojanovo gymnázium Velehrad po patnácti letech

Stojanovo gymnázium Velehrad po patnácti letech

16. září 2019, 19:58

Před patnácti lety nastupovalo na gymnázium na Velehradě přesně dvacet čtyři žáků, dnes je jich sto dvacet jedna. I s takovým počtem studentů si ale zachovává svou rodinnou atmosféru.

Pekařovská pouť a Mezinárodní setkání flašinetářů 2019

Pekařovská pouť a Mezinárodní setkání flašinetářů 2019

3. září 2019, 10:03

Pekařov – dnes osada nedaleko Velkých Losin na Šumpersku, téměř vymazaná z mapy / kdysi podhorská vesnice osídlená německým obyvatelstvem. Jednou za rok Pekařov ožívá – díky snahám a péči spolku Obnova kulturního dědictví údolí Desné. Vypravte se přímo na místo a nechte se vtáhnout do dění pouti v reportáži Radky Rozkovcové.

Anenská pouť v zapomenutém kraji

Anenská pouť v zapomenutém kraji

6. srpna 2019, 19:12

Dnes se výjimečně vypravíme daleko za hranice olomoucké arcidiecéze, a to na anenskou pouť do západočeské Paliče. 

Na dřeň!

Na dřeň!

15. července 2019, 23:29

"Ten počet se dnes blíží asi sto dvaceti tisícům dárců, což se může zdát jako číslo bezvadné, ale z hlediska zajištění tkáňové shody je to stále poměrně málo," říká o stávajícím počtu prof. MUDr. František Mrázek, vedoucí olomouckého centra Českého registru dárců dřeně.
"Je to skvělý pocit, můžete pomoct lidem a – mně to možná ještě teď nedochází, ale opravdu je to velká věc," dodává Jan Morcinek, který letos na jaře své krvetvorné buňky daroval.

Radimova mozaika

Radimova mozaika

2. července 2019, 15:56

Biskup Karel z Lichtenštejnu-Castelkorna, muzejní dílničky, animační programy, lovci mamutů, hvězdárna, pátrací zámecká hra, fotografie z kláštera, pouť rodin – to je náplň svěží zásobárny prázdninových tipů redaktorky Radky Rozkovcové!