Olomoucké studio Radim

Vítejte na stránce olomouckého studia Radim! Máme zde pro vás připraveny články, které se týkají dění v Arcidiecézi olomoucké, dozvíte se o pořadech, které natáčejí redaktoři Radka RozkovcováMarek Chvátal ve spolupráci se zvukařem Jardou Topinkou. Můžete si u nás zasoutěžit o vstupenky na koncerty nebo do divadla, vybrat si z nabídky kulturních a náboženských akcí. Vystavujeme zde fotografie těch z vás, kteří u nás byli v živém vysílání. Informace o typech pořadů, které pro vás připravujeme, a také více informací o studiu Radim naleznete zde. Máte-li pro nás zajímavý tip z vaší farnosti, o němž by se měli dozvědět i ostatní posluchači Proglasu, kontaktujte nás na e-mailu ~8qs3YUS_kBq2Zi4Ys. Těšíme se na slyšenou!

Rozjímání o vykoupení V

Rozjímání o vykoupení V

11. dubna 2017, 08:52

Na závěr postní doby jsme připravil opět rozjímání nad velikonočními událostmi. K mikrofonu jsme pozvali P. Justina Dvorského OP, teoložku sr. Lucii Cincialovou a ikonopisce Martina Damiana.

U: Zákřov

U: Zákřov

1. dubna 2017, 05:00

Při návštěvě Zákřova se zaměříme na místní tragédii z dubna roku 1945.

U: Stará Voda

U: Stará Voda

4. března 2017, 05:00

Vloni na jaře založila skupinka dobrovolníků Okrášlovací spolek Lubavia, který se zavázal pečovat o památky ve vojenském prostoru Libavá a jeho blízkém okolí.

U: Kde pomohla Tříkrálová sbírka

U: Kde pomohla Tříkrálová sbírka

3. února 2017, 13:34

Vydali jsme se na tři místa v Arcidiecézi Olomouc, kde již pomohl výtěžek loňské Tříkrálové sbírky.

U: Olomouc – Šumění andělských křídel

U: Olomouc – Šumění andělských křídel

3. ledna 2017, 15:16

Kdo je to anděl? Jak vypadá? Jaké má vlastnosti? Jaké má úkoly? Na tyto otázky budeme hledat odpovědi na procházce výstavou instalovanou v Trojlodí Muzea moderního umění v Olomouci. Průvodkyněmi budou kurátorky výstavy, Gabriela Elblová a Barbora Kundračíková.

U: Dolany

U: Dolany

3. prosince 2016, 08:33

Navštívili jsme místní Společenství sv. Josefa pro sociálně ohrožené muže v Dolanech u Olomouce.

U: Měrovice nad Hanou

U: Měrovice nad Hanou

29. října 2016, 05:00

V Měrovicích žije početná romská komunita křesťanů. Před rokem v jejich farním kostele vysvětil biskup Hrdlička novou vitráž s romským bl. Zefyrinem Giménezem Mallou.

U: Šumperk

U: Šumperk

30. září 2016, 07:00

Před dvěma lety otevřel v Šumperku poskytovatel sociálních služeb Vincentinum v rámci transformace svých služeb Domov pro osoby se zdravotním postižením a Chráněné bydlení.

U: Velehrad

U: Velehrad

1. září 2016, 10:52

Navštívili jsme poutní místo Velehrad, kde od 80. let žije a tvoří akademický sochař Otmar Oliva.

U: Lužice u Šternberka

U: Lužice u Šternberka

29. července 2016, 05:00

Navštívili jsme místní Domov se zvláštním režimem pro dospělé. Od loňského ledna tam bydlí šest klientů s mentálním hendikepem v kombinaci s poruchou autistického spektra.

U: Pragulic Olomouc

U: Pragulic Olomouc

1. července 2016, 05:00

Projekt Pragulic je forma sociálního podnikání, která dává pracovní příležitosti lidem bez domova a vytváří prostředí, ve kterém se mohou jak sociálně začlenění, tak sociálně vyloučení setkávat a komunikovat.

U: Veselí nad Moravou

U: Veselí nad Moravou

2. června 2016, 14:00

Podíváme se do místní Církevní základní školy. Našimi průvodci budou členové školního parlamentu. Zaměříme se na atmosféru školy, výuku anebo na problematiku inkluze.

U: Svatý Kopeček u Olomouce

U: Svatý Kopeček u Olomouce

26. února 2016, 05:00

Jednou ročně se Svatý Kopeček, zóna ticha, promění ve velmi rušné místo. A nejde o přestupek. Připutovali totiž Romové, aby se společně modlili a následně to taky řádně oslavili.

U: Olomouc a Církev československá husitská

U: Olomouc a Církev československá husitská

29. ledna 2016, 08:53

V rámci cestování po Arcidiecézi olomoucké jsme se tentokrát vydali do Husova sboru v Olomouci.

U: Palonín

U: Palonín

30. listopadu 2015, 16:35

Palonín je obec na Mohelnicku čítající asi 350 obyvatel. Charita Zábřeh zde provozuje chráněnou dílnu, která se zaměřuje na zdobení svíček. V dílně pracují čtyři ženy se zdravotním postižením, které by jinde hledaly uplatnění jen stěží. Nalaďte si naši reportáž v úterý 1. prosince 2015 ve 22.00!