La Salette, Lurdy a Fatima

La Salette, Lurdy a Fatima
10. května 2017 Dotýkání světla Autor: Marek Chvátal

V druhém pokračování série o soukromých zjeveních v rámci relace Dotýkání světla bude řeč o třech mariánských zjeveních, která církev uznala za nadpřirozená.

Uznaných soukromých zjevení ve srovnání s těmi problematickými je velmi málo. Jako první jsme vybrali La Salette, kde se zjevila Panna Maria 19. žáří 1846 Melánii Calvatové a Maximinovi Giraudovi. V Lurdech se od roku 1858 zjevovala Panna Maria Bernadettě Soubirousové a před 100 lety ve Fatimě Lucii Santosové a Františku a Jacintě Martovým.

Zdaleka to není pravidlem, ale u těchto soukromých zjevení byli vizionáři pouze děti. Šlo o chudé, spíše v bídě žijící, děti. Jejich strádání a utrpení mělo mnoho podob. Melánie prožívala bolestné odmítnutí od vlastní matky. Lucie, do té doby bezpodmínečně milovaná, si musela od rodiny mnohé vytrpět po začátku zjevení, protože jí doma nevěřili. Přesto poslechla i s Františkem a Jacintou výzvu a umrtvovali se skutky pokání až k hranici sebepoškozování.

O poselství a znameních těchto soukromých zjevení hovoříme na Proglasu s teologem P. Jaroslavem Filkou.

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony