Čtení na pokračování - Evangelium vitae

Čtení na pokračování - Evangelium vitae

Od 20. května 2014 nabízíme v Četbě na pokračování encykliku Jana Pavla II. Evangelium vitae – o životě, který je nedotknutelné dobro.

 

Jan Pavel II. (snímek z roku 1993)»Evangelium života (Radostná zvěst o životě) tkví pevně v základech Ježíšova poselství. Je církví s láskou každodenně přijímána a musí být také se statečnou věrností hlásána jako zpráva, která je určena lidem každého věku a každé kultury.«

– těmito slovy začíná encyklika Evangelium vitae, kterou Jan Pavel II. datoval 25. března 1995. Záhy po svém zveřejnění způsobila nemalý rozruch, který dokazoval, že se její autor dotkl citlivých míst současného světa, a jak se říká, „trefil do černého“. Otevřeme-li tento text ještě dnes, po třinácti letech, zjistíme, že neztratil vůbec na své aktuálnosti. Naopak, právě v této době promlouvá velice důrazně a hovoří o věcech, které je třeba říci a slyšet. Proto jsme se rozhodli tento text zpracovat jako Čtení na pokračování. Je snad trochu náročný, ale velice hutný a poskytuje velké množství podnětných a potřebných myšlenek. A krom toho – je to hlas učící Církve.

Encykliku Evangelium vitae podle vydání z nakladatelství Zvon redakčně zpracovali Marie Blažková a Zdeněk Drštka, v režii Zuzany Petlanové načetli Lenka Budková a Jan Novotný. V našem vysílání bude zaznívat vždy v čase Čtení na pokračování, tedy ve všedních dnech v 11.05 a ve 21.30. Reprízujeme od 20. května 2014.

NyníNoční proud
Píseň: Krev ve stopách (2022); Interpret: Holý Fanda; Album: Holy Fanda & The Reverends: Dopisy v lahvi
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Stopy (Rádio 7)

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.