Čtení na pokračování

Každý všední den si na Proglasu můžete vyslechnout četbu z křesťansky hodnotné literatury. Hana Svanovská pro vás vybírá beletrizované životopisy svatých, výběr z pamětí významných osobností, svědectví mučedníků nascistického i komunistického režimu a životopisy přátel Božích. Výběr jednotlivých titulů je ovšem omezen dostupností autorských práv.  Poslouchejte pět minut po jedenácté dopoledne a o půl desáté večer.

Čtení na pokračování: Píseň o Bernadettě

Čtení na pokračování: Píseň o Bernadettě

27. února 2017

Připravili jsme pro Vás premiérové Čtení na pokračování. Tentokrát se zaposloucháme do slavného literárního ztvárnění zjevení Panny Marie v Lurdech, které napsal pražský německý spisovatel židovského původu Franz Werfel. Vysíláme od středy 8. března v pravidelných časech - tedy v 11.05 dopoledne a o půl desáté večer.

Čtení na pokračování: Ne vším jsem byl rád

Čtení na pokračování: Ne vším jsem byl rád

14. prosince 2016

Od čtvrtka 15. prosince vysíláme v repríze vzpomínky českého diplomata, autora knih o pohnutých dějinách církve u nás, vydavatele a katolického aktivisty Václava Vaška

Čtení na pokračování: Povídky Jana Čepa

Čtení na pokračování: Povídky Jana Čepa

25. října 2016

Nakladatelství CDK vydalo v audiopodobě vybrané prózy Jana Čepa v podání herce Národního divadla v Brně Luboše Ondráčka a pod režijním vedením Petra Plevy.

Čtení z Bangladéše: Kříž nad Bengálskem

Čtení z Bangladéše: Kříž nad Bengálskem

10. října 2016

Pod titulem Kříž nad Bengálskem - Zápisky z Bangladéše otevřeme na Proglasu od pondělí 17. října 2016 nový cestovní deník redaktora Filipa Breindla. Přibližuje letošní cestu do jižní Asie organizovanou národní kanceláří Papežských misijních děl.

Čtení na pokračování: Nepokojný plamen

Čtení na pokračování: Nepokojný plamen

8. září 2016

V pondělí 12. září otvíráme nové Čtení na pokračování. Bude jím další román německého spisovatele Louise de Wohla s názvem Nepokojný plamen.

Křesťanem v zemi cejlonského čaje

Křesťanem v zemi cejlonského čaje

4. července 2016

Zajímavé čtení Filipa Breindla nás zavede na Srí Lanku. Můžeme sledovat průběh misijní a dokumentační cesty, která proběhla na jaře roku 2012. Poslouchejte každý všední den od pondělí 4. července 2016 vždy krátce po jedenácté dopolední a o půl desáté večer.

Nadějí tu žijem

Nadějí tu žijem

4. ledna 2016

Letos uplyne 64 let od vykonstruovaného procesu s katolickými literáty. K události se vracíme knihou Hany Pražákové Nadějí tu žijem ve čtení na pokračování od 4. ledna 2016.

Velká hra Mary Wardové

Velká hra Mary Wardové

24. listopadu 2015

Mary Wardová, zakladatelka Institutu blahoslavené Panny Marie, s neuvěřitelnou houževnatostí usilovala o církevní uznání svého Institutu, který měl být ženskou paralelou Tovaryšstva Ježíšova. Knihu Velká hra Mary Wardové z pera  spisovatelky Idy Friderike Görresové otevíráme ve čtení na pokračování ve středu 25. listopadu 2015. Naladíte každý všední den vždy krátce po jedenácté dopolední s opakováním o půl desáté večer.

Listopadové čtení - U běženců na vlastní oči

Listopadové čtení - U běženců na vlastní oči

15. listopadu 2015

Ve Čtení na pokračování přineseme tři reportážní povídky redaktora Filipa Breindla z cesty za uprchlíky, kteří míří přes Balkán do západní Evropy. Minicyklus začíná v pátek 20. listopadu 2015 v obvyklých časech v 11.05 a 21.30 (další díly následují v pondělí 23. a úterý 24.11.).

Podepsána Charlotte

Podepsána Charlotte

23. srpna 2015

Co se stane, když Emílie, která žije v Lyonu na sklonku 19. století, najde v pokoji balíček dopisů, pod nimiž je podepsána Charlotte - dívka žijící za Francouzské revoluce? Historický román Sophie de Mullenheim poprvé otevíráme ve čtení na pokračování krátce po jedenácté hodině dopolední a o půl desáté večer. Poslouchejte od pondělí 24. srpna 2015.

Pekařský učedník ze Znojma

Pekařský učedník ze Znojma

13. dubna 2015

Ve čtení na pokračování otevíráme román Wilhelma Hünnermanna "Pekařský učedník ze Znojma". Vypráví o svatém Klementu Maria Hofbauerovi. Naladíte od 13. dubna 2015 vždy každý všední den pět minut po jedenácté dopoledne a o půl desáté večer.

Odpustila jsem

Odpustila jsem

2. března 2015

Každy všední den od pondělí 2. března 2015 čteme na pokračování  z autobiografické knihy mladé Afričanky Immaculée Illibagiza Odpustila jsem. Zachycuje rwandskou genocidu v roce 1994. Zachytíte v 11.05 a ve 21.30.

Keňský deník natočen, vysíláme ho od 28. července

Keňský deník natočen, vysíláme ho od 28. července

21. července 2014

Pod názvem Zraněná země šampiónů Proglas odvysílá deník dokumentační výpravy misií v africké Keni, která proběhla o letošním Svatém týdnu a Velikonocích. Premiérové Čtení na pokračování začne v pondělí 28. července, v našem programu ho najdete ve všední dny vždy v 11.05 nebo 21.30, a to až do pátku 8. srpna.

Čtení na pokračování - Kdyby lásky neměl

Čtení na pokračování - Kdyby lásky neměl

22. června 2014

Životní příběh olomouckého arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana zachytila v knize Kdyby lásky neměl Marie Holková. Román v podání Václava Baura vám přinášíme ve čtení na pokračování od 23. června 2014 každý všední den v 11.05 a 21.30.

Čtení na pokračování - Evangelium vitae

Čtení na pokračování - Evangelium vitae

18. května 2014

Od 20. května 2014 nabízíme v Četbě na pokračování encykliku Jana Pavla II. Evangelium vitae – o životě, který je nedotknutelné dobro.