Čtení na pokračování: Píseň o Bernadettě

Čtení na pokračování: Píseň o Bernadettě

Pořad v souvislostech


Píseň o Bernadettě
Budeme vysílat

Dávám všechno
Dávám všechno
Dávám všechno
Vysílali jsme


Dávám všechno

Dávám všechno

Dávám všechno
Audioarchiv

Připravili jsme pro Vás další Čtení na pokračování. Tentokrát se zaposloucháme do reprízy slavného literárního ztvárnění zjevení Panny Marie v Lurdech, které napsal pražský německý spisovatel židovského původu Franz Werfel. Vysíláme od pondělí 9. března v pravidelných časech – tedy v 11.05 dopoledne a ve 21.30.

Slavnou Píseň o Bernadettě, která na začátku letošního roku znovu vyšla v nakladatelství Vyšehrad, uvádíme  v mnohovrstevnatém a dosud živém překladu Jitky Fučíkové. Impresionistický román o prosté a chudé dívce sužované nemocí, které se na jaře 1858 zjevila u jeskyně v jihofrancouzských Lurdech Panna Maria, je jedním z nejlepších uměleckých zpracování náročné katolické látky. V dvaapadesáti dílech se postupně setkáme s mnoha svéráznými postavami francouzského maloměsta, které se staly svědky pozoruhodného osudu Bernadetty Soubirousové. Budeme sledovat její zápas s dědictvím racionální skepse Velké francouzské revoluce, ale i s nedůvěrou církevní vrchnosti a představených řeholního řádu, stejně jako dojemné příběhy zázračných uzdravení.
Pro vysílání Proglasu upravila redaktorka Hana Svanovská, načetla herečka a moderátorka Kateřina Rýznarová ve zvukové režii Zuzany Petlanové.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.