Čtení na pokračování: Píseň o Bernadettě

Čtení na pokračování: Píseň o Bernadettě

Pořad v souvislostech


Píseň o Bernadettě
Budeme vysílat

Člověk na silnici
Člověk na silnici
V nepřátelském táboře
Vysílali jsme


V nepřátelském táboře

V nepřátelském táboře

V nepřátelském táboře
Audioarchiv

Připravili jsme pro Vás další Čtení na pokračování. Tentokrát se zaposloucháme do reprízy slavného literárního ztvárnění zjevení Panny Marie v Lurdech, které napsal pražský německý spisovatel židovského původu Franz Werfel. Vysíláme od pondělí 9. března v pravidelných časech – tedy v 11.05 dopoledne a ve 21.30.

Slavnou Píseň o Bernadettě, která na začátku letošního roku znovu vyšla v nakladatelství Vyšehrad, uvádíme  v mnohovrstevnatém a dosud živém překladu Jitky Fučíkové. Impresionistický román o prosté a chudé dívce sužované nemocí, které se na jaře 1858 zjevila u jeskyně v jihofrancouzských Lurdech Panna Maria, je jedním z nejlepších uměleckých zpracování náročné katolické látky. V dvaapadesáti dílech se postupně setkáme s mnoha svéráznými postavami francouzského maloměsta, které se staly svědky pozoruhodného osudu Bernadetty Soubirousové. Budeme sledovat její zápas s dědictvím racionální skepse Velké francouzské revoluce, ale i s nedůvěrou církevní vrchnosti a představených řeholního řádu, stejně jako dojemné příběhy zázračných uzdravení.
Pro vysílání Proglasu upravila redaktorka Hana Svanovská, načetla herečka a moderátorka Kateřina Rýznarová ve zvukové režii Zuzany Petlanové.