Čtení na pokračování: Píseň o Bernadettě

Čtení na pokračování: Píseň o Bernadettě

Pořad v souvislostech


Píseň o Bernadettě
Budeme vysílat

Vychoval mě gangster
Vychoval mě gangster
Vychoval mě gangster
Vysílali jsme


Školák Kája Mařík

Školák Kája Mařík

Školák Kája Mařík
Audioarchiv

Připravili jsme pro Vás premiérové Čtení na pokračování. Tentokrát se zaposloucháme do slavného literárního ztvárnění zjevení Panny Marie v Lurdech, které napsal pražský německý spisovatel židovského původu Franz Werfel. Vysíláme od středy 8. března v pravidelných časech - tedy v 11.05 dopoledne a o půl desáté večer.

Slavnou Píseň o Bernadettě, která na začátku letošního roku znovu vyšla v nakladatelství Vyšehrad, uvádíme  v mnohovrstevnatém a dosud živém překladu Jitky Fučíkové. Impresionistický román o prosté a chudé dívce sužované nemocí, které se na jaře 1858 zjevila u jeskyně v jihofrancouzských Lurdech Panna Maria, je jedním z nejlepších uměleckých zpracování náročné katolické látky. V dvaapadesáti dílech se postupně setkáme s mnoha svéráznými postavami francouzského maloměsta, které se staly svědky pozoruhodného osudu Bernadetty Soubirousové. Budeme sledovat její zápas s dědictvím racionální skepse Velké francouzské revoluce, ale i s nedůvěrou církevní vrchnosti a představených řeholního řádu, stejně jako dojemné příběhy zázračných uzdravení.
Pro vysílání Proglasu upravila redaktorka Hana Svanovská, načetla herečka a moderátorka Kateřina Rýznarová ve zvukové režii Zuzany Petlanové.