Čtení na pokračování: Otče, odpouštím vám

Čtení na pokračování: Otče, odpouštím vám

Pořad v souvislostech


Otče, odpouštím vám
Budeme vysílat

Dávám všechno
Dávám všechno
Dávám všechno
Vysílali jsme


Dávám všechno

Dávám všechno

Dávám všechno
Audioarchiv

Svědectví o zneužívání malého chlapce knězem v jedné francouzské farnosti přináší premiérové Čtení na pokračování. Poslouchejte od pondělí 17. února v 11.05 a o půl desáté večer.

Když bylo Danielovi 9 let, během ministrování ve fribourgské katedrále se seznámil s otcem Joëlem Allazem. Tím začala jeho kalvárie: po čtyři roky byl tímto manipulátorem sexuálně zneužívaný. Navzdory svému utrpení se však později začlenil do pracovního života, založil vlastní početnou rodinu a našel nepředstavitelnou sílu svému agresorovi odpustit.  Podle tohoto švýcarského autora nejde jen o přiznání viny pachatelů a případné odškodnění, ale taky o šanci dosáhnout následného smíření a odpuštění. Sám po zveřejnění svého případu našel cestu ven z psychických potíží. A faráři, který ho víc než čtyři roky pravidelně znásilňoval, odpustil. "Odpuštění nevyléčí rány a nesmyje utrpení. Mně ale odpuštění pomohlo zničit pouta, která mě k němu připoutávala a bránila mi v životu," píše Daniel Pittet.

Novou četbu na pokračování připravila redaktorka Hana Svanovská, načetl herec brněnského HaDivadla Jiří Miroslav Valůšek ve zvukové režii Antonína Kánského.