Čtení na pokračování: Otče, odpouštím vám

Čtení na pokračování: Otče, odpouštím vám

Pořad v souvislostech


Otče, odpouštím vám
Budeme vysílat

Ne vším jsem byl rád
Ne vším jsem byl rád
Ne vším jsem byl rád
Vysílali jsme


Ne vším jsem byl rád

Ne vším jsem byl rád

Ne vším jsem byl rád
Audioarchiv

Svědectví o zneužívání malého chlapce knězem v jedné francouzské farnosti přináší premiérové Čtení na pokračování. Poslouchejte od pondělí 17. února v 11.05 a o půl desáté večer.

Když bylo Danielovi 9 let, během ministrování ve fribourgské katedrále se seznámil s otcem Joëlem Allazem. Tím začala jeho kalvárie: po čtyři roky byl tímto manipulátorem sexuálně zneužívaný. Navzdory svému utrpení se však později začlenil do pracovního života, založil vlastní početnou rodinu a našel nepředstavitelnou sílu svému agresorovi odpustit.  Podle tohoto švýcarského autora nejde jen o přiznání viny pachatelů a případné odškodnění, ale taky o šanci dosáhnout následného smíření a odpuštění. Sám po zveřejnění svého případu našel cestu ven z psychických potíží. A faráři, který ho víc než čtyři roky pravidelně znásilňoval, odpustil. "Odpuštění nevyléčí rány a nesmyje utrpení. Mně ale odpuštění pomohlo zničit pouta, která mě k němu připoutávala a bránila mi v životu," píše Daniel Pittet.

Novou četbu na pokračování připravila redaktorka Hana Svanovská, načetl herec brněnského HaDivadla Jiří Miroslav Valůšek ve zvukové režii Antonína Kánského.