Čtení na pokračování: V zajetí islamistů

Čtení na pokračování. V zajetí islamistů

Pořad v souvislostech


Mnich v zajetí islamistů
Budeme vysílat

Ne vším jsem byl rád
Ne vším jsem byl rád
Ne vším jsem byl rád
Vysílali jsme


Ne vším jsem byl rád

Ne vším jsem byl rád

Ne vším jsem byl rád
Audioarchiv

S prvním dnem školního roku otevíráme také premiérové Čtení na pokračování. Poslouchejte každý všední den pět minut po jedenácté hodině, opakujme o půl desáté večer.

Poutavé svědectví otce P. Jacquese Mourada, který prožil téměř pět měsíců v zajetí islamistů, si našlo své čtenáře po celém světě, i u nás. Kniha nás zavede do syrského Aleppa a jeho okolí, kde od roku 2015 řádí bojovníci ve službách Islámského státu.  P. Jacques Maurad se ocitne v jejich zajetí - což ho paradoxně nevede k nenávisti, nýbrž k hlubokému promýšlení vztahu k našim muslimským bratřím a úvahám, proč se někteří z nich nechávají zapřáhnout do sil zla. Výsledkem je dramaticky převyprávěný životní příběh, ve kterém však víra nakonec vítězí nad násilím, naděje nad nespravedlivostí a milosrdenství a odpuštění nad lidskou krutostí.

Pro vysílání připravila redaktorka Hana Svanovská, načetl herec brněského HaDivadla Jiři Mirolsav Valůšek, o zvuk pečoval Pavel Kunčar.

NyníKomorní hudba
Skladba: Serenada G dur, opus 141a (1915) - Vivace; Autor: Reger Max; Sóla: Szederkenyi Nandor, Riehle Marianne - housle,  Radič Milan - viola
02:00Z archivu slovesných...
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony