Mezi slovy: Příroda je Boží chrám, fenomén poutnictví

Mezi slovy: Příroda je Boží chrám, fenomén poutnictví
20. dubna 2015 Mezi slovy Autor: Petr Pospíšil

Pozvání k mikrofonu přijal biolog a katolický kněz Marek Orko Vácha. V pořadu se zamýšlí nad analogiemi duchovních poutí s pozemskou poutí člověka. Zároveň si všímá významu živé přírody, bez níž by náš život nebyl myslitelný, jejího vlivu člověka a lidského vlivu na přírodu. Vysíláme v sobotu 25. dubna 2015 ve 22.10 hod., opakujeme 30. dubna v 9.30 hod.

Zdá se, jakoby v současné době poutě opět ožívaly. Jakoby opět zarezonovaly v srdcích lidí, kteří touží po blízkém společenství s Bohem. Je více než zajímavé, že pouť přitahuje i ty, kteří se nepovažují za věřící. Co je na poutích tak přitažlivého? Jak pouť a pobyt v přírodě, souvisí se spiritualitou člověka? Může krása stvoření vzbudit otázky pro smyslu existence? A pokud ano, jak spiritualita člověka ovlivňuje prostředí, v němž žije?

Na jedené z generálních audiencí, papež František prohlásil, že ochrana životního prostředí není záležitostí zelených (ekologických aktivistů), ale je to křesťanské. Doslova řekl: „Křesťan, který nechrání Boží stvoření si neváží Božího díla, daného člověku z lásky“. A ještě jindy řekl, že „pokud zničíme životní prostředí, životní prostředí zničí nás.“ O čem svědčí papežova slova? Dozvíte se v pořadu, k jehož poslechu vás srdečně zveme. Pořad volně navazuje na rozhovor z dubna 2014.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Darujte Proglas!