Keňský deník natočen, vysíláme ho od 28. července

Keňský deník natočen, vysíláme ho od 28. července
21. července 2014 Čtení na pokračování Autor: Filip Breindl

Pod názvem Zraněná země šampiónů Proglas odvysílá deník dokumentační výpravy misií v africké Keni, která proběhla o letošním Svatém týdnu a Velikonocích. Premiérové Čtení na pokračování začne v pondělí 28. července, v našem programu ho najdete ve všední dny vždy v 11.05 nebo 21.30, a to až do pátku 8. srpna.

Výpravu organizovala česká kancelář Papežských misijních děl (PMD), vedl ji národní ředitel P. Jiří Šlégr, s nímž do východní Afriky odcestovali kameraman a filmový dokumentarista Martin Rýznar, ředitelka PMD v plzeňské diecézi Miriam Svobodová a redaktor Proglasu Filip Breindl. Navázala na předchozí cesty do jiných misijních zemí, například do Zambie, Guyany a Surinamu, na Srí Lanku či Papuu-Novou Guineu, jejím cílem bylo podpořit duchovní i materiální pouto mezi věřícími u nás a v Africe.

Keňa patří k zemím podporovaným misijními díly z ČR, ta sponzorují například tamní bohoslovce v semináře svatého Matthiase Mulumby v Tindinyu i různé projekty zaměřené na vzdělávání, pomoc opuštěným dětem, nemocným AIDS či obětem místních nepokojů. Deník také zachycuje svědectví z velikonočních oslav v prostředí převážně křesťanské země, která se aktuálně potýká s nárůstem islamistického násilí ze sousedního Somálska.

Vydejte se s námi do země vysokých hor, velkých jezer a průzračného moře, národních parků a úspěšných atletů, také obrovských chudinských čtvrtí, sociálních problémů, etnického a politického napětí, ale i živé víry a naděje! Těšíme se na slyšenou od 28. července!

Marta Kerlínová

Svátek má: sv. Julie / Emil

Moderuje: Marta Kerlínová
NyníKřesťanské písně
Píseň: Madre de tutte le genti (Matka všech lidí) (1999); Interpret: Jan Pavel II.; Album: Jan Pavel II.: Abba Pater
21.30Čtení na pokračování
22.00Bible v liturgii
22.30Živý růženec (bolestný)
23.00Duchovní hudba
23.50Duchovní slovo
23.58Simeonovo kantikum

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony