Od 15. března opět čteme z afrického misijního deníku

Od 15. března opět čteme z afrického misijního deníku
8. března 2012 Čtení na pokračování Autor: Filip Breindl

Cestovní deník Filipa Breindla Vzkříšení v opravdové Africe na Proglasu znovu otevřeme v cyklu Čtení na pokračování. Dvacet kapitol z putování do Zambie z roku 2009 můžete vyslechnout od 15. března každý všední den v 11.05 nebo 21.30. O Velikonocích pak naváže premiéra zambijských reportáží pod titulem Kristovi služebníci z říše Mašukulumbů.

Proglas od roku 2008 zařadil do svého vysílání tři cestopisné série, které vznikly díky účasti našeho redaktora na dokumentační cestě organizované českou národní kanceláří Papežských misijních děl. Tituly Papuánská Velká noc, Za misionáři Amazonie a Vzkříšení v opravdové Africe najdete v audioarchivu těchto webových stránek, první dva navíc knižně vydalo brněnské Nakladatelství Cesta. Třetí, který pojednává o cestě do Zambie, jsme připravili do druhé poloviny postní doby a Velikonoc i proto, že pojednává o oslavě nejvýznamnějších křesťanských svátků v Africe. Ve Svatém týdnu tak jednotlivé kapitoly budou kopírovat daný den. Posluchač se kromě popisu liturgie dozví také o činnosti tamních misionářů a pomoci, která do Zambie míří i prostřednictvím českých dárců a umožňuje rozšířit tamní církevní pastorační, vzdělávací i sociálně-zdravotnické dílo. Objevuje se také popis africké přírody včetně jednoho z národních parků.

V premiéře naváže od 12. dubna série osmi reportáží, které vznikly během druhé cesty Filipa Breindla do Zambie loni na podzim. Titul Kristovi služebníci z říše Mašukulumbů odkazuje na minulé objevitelské cesty českého lékaře Emila Holuba v této oblasti a zdůrazňuje téma povolání ke kněžství v africké zemi. Jednotlivé kapitoly nechávají nahlédnout do života zambijských kněžských seminářů, jednotlivých bohoslovců, činnosti církve na venkově či na chudých předměstích metropole Lusaky a také představuje práci katechistů - laiků, kteří se starají o pastorační práci v odlehlých místech, kam se kněz dostane pouze několikrát za rok.

Zveme k poslechu a těšíme se na ohlasy!