Vzkříšení v opravdové Africe - srpnové Čtení na pokračování

Vzkříšení v opravdové Africe - srpnové Čtení na pokračování

Od 3. srpna můžete v cyklu Čtení na pokračování sledovat den po dni průběh letošní misijní a dokumentační výpravy do Zambie, kterou na přelomu března a dubna podnikli (na fotografii z cesty na safari zleva) národní ředitel Papežských misijních děl v ČR, P. Jiří Šlégr, pisatel cestovního deníku, redaktor Proglasu Filip Breindl a ředitel TV Noe, P. Leoš Ryška SDB.

Každý všední den v srpnu v 11.05 nebo 21.30 uslyšíte o našem třítýdenním pobytu v Zambii, která se v oficiálních turistických materiálech označuje "opravdovou Afrikou". Jak se to projevuje například na stavu komunikací, úrovni školství či zdravotnictví, ale také na mentalitě místních lidí, vztahu k Bohu a způsobu slavení liturgie, uslyšíte v jednotlivých kapitolách cestovního deníku. Vyprávění budou doprovázet originální zvuky natočené na místě, zejména působivých mešních zpěvů, ale také zvuků přírody, pozdravů školáků a podobně. Cestovní zážitky také doplňují faktické informace o historii a současnosti Zambie i roli křesťanských misií v její nynější i minulé existenci.

Za 20 dnů česká výprava nacestovala stovky kilometrů, přičemž ale viděla jen malou část rozsáhlého zambijského území. Zavítala do šesti škol, čtyř nemocnic, šesti misijních stanic a farností, dvou kněžských seminářů a také jednoho národního parku. Čtení na pokračování navazuje na loňský deník Papuánská velká noc, který si můžete poslechnout v záznamu na našem audioarchivu.

Čtení na pokračování Vzkříšení v opravdové Africe začíná na Proglasu v pondělí 3. srpna. S autorem textu Filipem Breindlem účinkuje Markéta Jetelová, střih a zvuková režie Miloš Švábek.   

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.