Biskup Baxant: Každá změna je užitečná, zvláště pokud má jako Proglas sloužit všem

Biskup Baxant: Každá změna je užitečná, zvláště pokud má, jako Proglas,  sloužit všem

Pořad v souvislostech


25 let s Proglasem
Budeme vysílat

Setkání se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou
Setkání se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou
Martina Viktorie Kopecká
Vysílali jsme


Česká kosmická kancelář s Janem Kolářem

Česká kosmická kancelář s Janem Kolářem

NAUTIS
Audioarchiv

Novou znělkou, polední modlitbou a mší z nových prostor Radia Proglas na Olomoucké ulici v Brně začal 26. rok jeho vysílání. Na začátky, které podle zakladatele rádia P. Martina Holíka, sahají k přelomu roku 1989 a 1990, vzpomínaly v dopoledním vysílání osobnosti církevního života, i bývalí a současní pracovníci. 

"Existence Proglasu trvá vlastně už 30 let. Pět let totiž trvaly přípravy, kdy se vydával magazín, podávaly žádosti na Radu pro televizní a rozhlasové vysílání a čekalo se přidělení prvního vysílače na Svatém Hostýně," zavzpomínal zakladatel a součaný ředitel stanice P. Martin Holík. Ze svatého Hostýna také pochází požehnaný základní kámen nového pracoviště Proglasu. Je součástí nové kaple, která je mnohem prostornější než původní a přiléhá k ní nová režie Alžběta. Právě na tomto místě byla dnes sloužena mše svatá. Pracovníci Proglasu se do nových prostor přesunou v nadcházejících týdnech. 

"Každá změna je užitečná, protože život je pestrý a nemůže probíhat v zaběhaných všedních kolejích. S tím, jak se zvyšují nároky a vylepšují technické možnosti, je třeba hledat nové cesty i prostory, aby dílo mohlo sloužit všem lidem. Nejen katolíkům a křesťanům, ale všem," připomenul litoměřický biskup a předseda Komise pro sdělovací prostředky České biskupské konference Jan Baxant.   

Celé tématické vysílaní, v kterém promluvil i brněnský biskup Vojtěch Cikrle, předseda ERC a synodní senior Českobratrské církve evangelické Daniel Ženatý, herec a moderátor Marek Eben a další, si můžete poslechnout v audioarchivu.