Dopoledne s Proglasem

Dopoledne s Proglasem - od pondělí do pátku zajímaví hosté, podnětné rozhovory, duchovní útěcha, aktuální informace, ale třeba i čas pro oddechnutí a úsměv. Každý všední den mezi devátou a desátou. Jsme v tom s vám - už 25 let.

Je třeba vrátit místům jejich jména a příběhy

Je třeba vrátit místům jejich jména a příběhy

23. června 2022, 23:09

Kostel svatých Janů v Opavě je středověká památka v samotném centru města, na kterou však Opavané tak trochu zapomněli. Chrám stojící přímo u nejfrekventovanějšího městského nádraží byl mnoho let zavřený, zahrada připomínala zarostlou skládku a i zvenku jsou stále vidět obří praskliny ve zdech. O kostel se začali starat lidé kolem festivalu Slunovrat a spolku Za Opavu. 

Radosti a strasti malého křesťanského nakladatelství

Radosti a strasti malého křesťanského nakladatelství

21. června 2022, 16:28

Hostem ve studiu Hradec Králové bude Martin Leschinger, který za zajímavých okolností založil s manželkou nejprve knihkupectví, později nakladatelství Flétna. Rozhovor premiérujeme 23. června 2022 v 9.00, moderuje Martin Weisbauer.

Četnické humoresky v Salonu republiky

Četnické humoresky v Salonu republiky

20. června 2022, 23:00

Věděli jste, že oblíbené televizní Četnické humoresky pocházejí původně z Hradce Králové? Více se dozvíte v pořadu Dopoledne s Proglasem 21. června 2022 v 9.00. Reprízu si můžete poslechnout 22. 6. 2022 v 0.05.

Otcové všech zemí – buďte zdrávi!

Otcové všech zemí – buďte zdrávi!

17. června 2022, 11:18

Otec třikrát jinak – inspiraci ke Dni otců přinesl v Dopoledni s Proglasem Daniel Ženatý se svým hostem Ondřejem Mackem, brněnským evangelickým farářem, čtyřnásobným otcem.  

Otello i všichni ti další

Otello i všichni ti další

15. června 2022, 12:13

Manipulace, přetvářka, žárlivost, zloba... věčná témata, která znovu ožijí ve známém příběhu Otella, jemuž další dramatický rozměr dodává velkolepá hudba. Opera Giuseppe Verdiho Otello se po třiceti letech vrací na jeviště Národního divadla Brno. V režii jeho ředitele Martina Glasera se tragédie odehraje coby velké operní finále letošní sezony v premiéře 17. června 2022. Ještě předtím "svého" Otella odhaluje v rozhovoru s Alenou Šedivou. A současně prozrazuje, jaká další dramata a silné lidské příběhy nás čekají v následující divadelní sezóně. 

Hvězda jménem Santini

Hvězda jménem Santini

9. června 2022, 17:23

Osobnost architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela představí v olomouckém studiu kastelánka Státního zámku Raduň Markéta Kouřilová v rozhovoru s historikem umění a pedagogem Filozofické fakulty Univerzity Palackého docentem Martinem Pavlíčkem. Premiéra v pátek 10. června 2022 v 9.00.

Moravské víno dobývá svět

Moravské víno dobývá svět

8. června 2022, 14:26

Co je to biodynamika? Jaké vlastnosti mají moravské žížaly? Může na Moravě vzniknout špičkové červené víno? Proč kdysi lidé, kteří pili víno, žili déle, než ti, na které zbyla pouze voda? S vinařem ze Starého Poddvorova Markem Vybíralem natáčel Václav Müller, dlouholetý příznivce vinařství a ředitel festivalu Slunovrat.

Dopoledne s Proglasem: S Jazzovou mší do Evropy

Dopoledne s Proglasem: S Jazzovou mší do Evropy

7. června 2022, 23:07

Na 102. Německých katolických dnech ve Stuttgartu vystoupil 26. května 2022 brněnský orchestr B-Side Band s Jazzovou mší Jaromíra Hniličky. O tom, jak tato zásadní skladba brněnského autora oslovuje zahraniční publikum a také o spojení liturgické hudby a jazzu bude v pořadu Dopoledne s Proglasem hovořit vedoucí B-Side Bandu a znalec Hniličkova díla Josef Buchta a dirigent Dan Kalousek.

Zpívejme Hospodinu písně nové

Zpívejme Hospodinu písně nové

6. června 2022, 11:44

Nový zpěvník je zásadní událost v životě církve. Písněmi svou víru vyznáváme, modlíme se, oslavujeme Hospodina, reagujeme na církevní rok i na události spojené s naším životem od narození až po smrt. Ba ještě dál.

Z logopedky misionářkou v africkém Burundi

Z logopedky misionářkou v africkém Burundi

31. května 2022, 11:30

Povolání vedlo Marii Nimbonu až do východoafrického Burundi, kde založila denní centrum pro děti s poruchou autistického spektra. Životní příběh této výjimečné ženy může být inspirativní i pro ty, kteří necítí povolání vycestovat za misijní službou, ale touží po odevzdaném a naplněném životě. O návratu do Česka, o povolání, o životě v Burundi, o misiích, samotném centru Talitha Koum i o Mariiných plánech do budoucna hovoříme ve středu 1. června od 9 hodin v Dopoledni s Proglasem.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.