Dopoledne s Proglasem

Dopoledne s Proglasem, mimořádný magazín těchto dnů reflektující současnou situaci kolem pandemie koronaviru. Od pondělí do pátku zajímaví hosté, podnětné rozhovory, duchovní útěcha, aktuální informace, ale třeba i čas pro oddechnutí a úsměv. Každý všední den mezi devátou a desátou. Jsme v tom s vám - už 25 let.

Páteční Dopoledne s Proglasem: Překonat úzkost

Páteční Dopoledne s Proglasem: Překonat úzkost

3. června 2020, 14:53

Na otázku překonání úzkostí, práce s lidmi, kteří prožívají obavy, či způsoby jejich doprovázení se v souvislosti s děním kolem pandemie koronaviru zaměříme v programu pátečního Dopoledne s Proglasem.

Turistika - téma Dopoledne s Proglasem

Turistika - téma Dopoledne s Proglasem

3. června 2020, 14:00

Ne pro všechny to bude platit téma středečního (3. června) Dopoledne s Proglasem doslovně. V našem pořadu dostane slovo jak Klub českých turistů, tak známý cestovatel Dan Přibáň. Představíme i neortodoxní metodu vzdělávání vysokoškolských studentů prostřednictvím několikaměsíčních poutí po západní Evropě. 

Dopoledne s Proglasem - 2. června 2020

Dopoledne s Proglasem - 2. června 2020

2. června 2020, 15:00

Dnes jsme vzpomněli na arcibiskupa Karla Otčenáška, zaměříme se na maminky v řadách zdravotníků a v závěru pořadu jsme hovořili o mateřství s herečkou a čtyřnásobnou maminkou Lenkou Vlasákovou.

Dopoledne s Proglasem - 1. června 2020

Dopoledne s Proglasem - 1. června 2020

1. června 2020, 10:13

Doslova životní chvíle nyní prožívají studenti 4. ročníků gymnázií a středních škol. Právě dnes totiž začínají maturity, více o nich prozradil ministr školství Robert Plaga. Uslyšíte také jednoho ze studentů, kterého jsme se ptali, jak konkrétně probíhala příprava na tuto zkoušku dospělosti. Přinesli jsme také ohlédnutí za dopady měnové reformy v Plzni v roce 1953 a nakonec vás čekalo jedno překvapení.

Páteční Dopoledne s Proglasem: Cesty z krize – zůstat s potřebnými

Páteční Dopoledne s Proglasem: Cesty z krize – zůstat s potřebnými

28. května 2020, 10:52

Končí pracovní týden, který začal další vlnou rozvolnění protiepidemických opatření – část žáků se mohla vrátit do škol, zvýšil se povolený počet lidí na veřejně přístupných akcí včetně bohoslužeb, otevřely některé památky, znovu se začaly hrát zápasy fotbalové ligy. Mluví se o tom, jak život v zemi vrátit do původních kolejí před příchodem pandemie koronaviru a na jeden aspekt se zaměříme s hosty pátečního Dopoledne s Proglasem  – jak dobře vyhodnocovat, kdo a jakou pomoc bude v této fázi potřebovat a jak tuto pomoc poskytovat.

Dopoledne s Proglasem - 27. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 27. května 2020

27. května 2020, 12:33

30. května si připomeneme Mezinárodní den roztroušené sklerózy, a tak jsme se v dopoledním vysílání na Proglasu zaměřili  na život s touto diagnózou. Jak nouzový stav a pandemie ovlivnila životy vozíčkářů a těch, kteří jim pomáhají? Našim hostem bude i ředitel Domova pro seniory a lidi s Alzheimerovou nemocí a v závěru pořadu jsme pozdravili herečku a zpěvačku Báru Hrzánovou.

Děti, jejich rodiče a učitelé

Děti, jejich rodiče a učitelé

26. května 2020, 14:00

V rámci rozvolňování opatření proti pandemii koronaviru se žáci prvního stupně vracejí do svých škol. Jaký byl jejich návrat do školních lavic? A jak jsou školy připraveny? Jak budou vypadat letní tábory a na co si dát při jejich výběru pozor? V závěru našeho dopoledního vysílání na Proglasu jsme dali prostor maminkám - lékárnicím.

Dopoledne s Proglasem - 25. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 25. května 2020

25. května 2020, 16:25

Jak konkrétně se změní situace na našich hranicích? Jak se v souvislosti s pandemií proměnil život v zemi, kde to všechno začalo – tedy v Číně? Otevřeme i ekologické téma a řekneme vám, jak konkrétně nová situace poznamená chod našich znovu otevřených památek.

Dopoledne s Proglasem - 21. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 21. května 2020

21. května 2020, 13:20

Jak vypadá aktuální situace kolem onemocnění COVID-19? Zeptáme se hned v úvodu našeho pořadu. Poté se zastavíme u aktuálních statistických dat z našich silnic a bude nás zajímat, jak se za poslední týdny proměnila naše chování za volantem. Co bude dál se zachráněným jezuitským klášterem v Kolíně? Z závěru budeme mluvit s klavíristou Ivo Kahánkem.

Dopoledne s Proglasem - 20. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 20. května 2020

20. května 2020, 14:00

Očekávané a vytoužené sluneční paprsky sebou už tradičně přinášejí také nevítané návštěvníky. Jak dokážou nepříjemně potrápit klíšťata? Také vás zavedeme do ZOO - jak se řada karanténních opatření projevila na běžném chodu v Lešné u Zlína? Zpěváka a nezdolného milovníka vážek Dana Bárty se budeme ptát na jeho vztah k přírodě.  A hned v úvodu zavítáme do Národního parku Šumava.