Český Hobitín

Český Hobitín

Pořad v souvislostech


Český Hobitín v Orlických horách
Budeme vysílat

Setkání s Danou Morávkovou a Petrem Maláskem
Herečka Taťjana Medvecká
Herečka Taťjana Medvecká
Vysílali jsme


Setkání s Danou Morávkovou a Petrem Maláskem

Když daruješ krev

Když daruješ krev
Audioarchiv

Přijměte pozvání na výlet k jedné originální zvláštnosti do Orlických hor a poslouchejte v Dopoledni s Proglasem v úterý 25. 8. 2020 v 9.00 nebo ve středu 26. 8. 2020 v 0.05.

V Dopoledni s Proglasem se podíváme s Martinem Weisbauerem do Orlických hor, kde se v obci Šediviny nachází jedna zvláštnost, která nemá v naší republice obdoby. Je to tak zvaný Český Hobitín, miniaturní osada ve stráni na poněkud odlehlém místě. Čtenáři anglického spisovatele Tolkiena určitě již tuší, že za vším stojí jeho nejznámější díla Hobit a Pán prstenů z fiktivního světa Středozemě, která byla i zfilmována. Hobitínem nás provede jeho autor a stavitel Svatoslav Hofman a kromě mnoha zajímavostí se také dozvíme, jaké důvody ho ke stavbě přivedly.

NyníTóny ze scény
Skladba: Čarostřelec - třetí dějství - Wer legt auf ihn so strengen Bann; Autor: Weber Carl Maria von; Dirigent: Kubelík Rafael; Sóla: Brendel Wolfgang, Grumbach Raimund, Behrens Hildegard, Donath Helen, Meven Peter, Kollo René, Sapell Hermann, Moll Kurt, Boysen Rolf, Nicolai Theodor - zpěv; Soubor: Orchestr a sbor bavorského rozhlasu
22:30Živý růženec (slavný)
23:10Písničky k usínání
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Kolem se toč

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony