Četnické humoresky v Salonu republiky

Četnické humoresky v Salonu republiky

Pořad v souvislostech


Četnické humoresky v Salonu republiky
Audioarchiv

Věděli jste, že oblíbené televizní Četnické humoresky pocházejí původně z Hradce Králové? Více se dozvíte v pořadu Dopoledne s Proglasem 21. června 2022 v 9.00. Reprízu si můžete poslechnout 22. 6. 2022 v 0.05.

Osazenstvo ČPS Hradec KrálovéMuzeum Východních Čech v Hradci Králové připravuje na říjen 2022 výstavu s názvem Četnické humoresky v Salonu republiky. Jejím cílem je seznámit návštěvníky s reáliemi četnického sboru a s prvorepublikovými královéhradeckými četníky, jejichž osudy a případy inspirovaly oblíbený seriál České televize.

Arazim 1928Seriál se zakládá na skutečných případech četníků, zejména z Hradce Králové a z Východních Čech. Předlohou se staly osudy četnické pátrací stanice Hradec Králové, kde působil strážmistr Arazím, který zde má instalovánu pamětní desku.

Vánoce 1940 na Četnické pátrací stanici Hradec KrálovéV našem pořadu podnikneme exkurzi nejen do muzea, ale i do ulic starého Hradce Králové, ve kterých působilo ve 30. letech československé četnictvo. Podíváme se, jak vypadal průměrný pracovní den prvorepublikového četníka a dozvíme se, mimo jiné, jak to bylo doopravdy s postavou strážmistra Arazíma, kterého v seriálu zosobnil herec Tomáš Töpfer.

ilustrační fotoPořad připravil a moderuje Martin Weisbauer, jehož hosty jsou Jan Hrubecký a Miloš Bernart, pracovníci Východočeského muzea v Hradci Králové, kteří výstavu připravují a jsou autory celého projektu.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS