Co nabídlo středeční Dopoledne s Proglasem?

Co nabídlo středeční Dopoledne s Proglasem?

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

Od deváté hodiny vás Hana Strašáková seznámila s projektem vduchu.cz. Také jsme se vydali do USA za paulínkou Andreou Hýblovou, která přiblížila tamní boj s koronavirem. 

Na naše otázky odpovídala Kateřina Lišková, vedoucí Linky bezpečí a v závěru dopolední hodinky jsme ve vysílání Proglasu přivítali i českého houslistu Pavla Šporcla a jeho ženu Barboru Kodetovou.

Naším prvním hostem po telefonních linkách byla redaktorka Proglasu Hana Strašáková. Je autorkou projektu vduchu.cz, který má za sebou prvních pár dní „ostrého provozu“. I vám mohou být stránky průvodcem v tomto čase..

Pandemie onemocnění COVID-19 zasáhla doslova celý svět. Vážná situace panuje i ve Spojených státech amerických, kde nyní pobývají i někteří lidé z Česka. Mezi nimi je i paulínka Andrea Hýblová

Děti a rodiče, kteří v současné situaci prožívají strach a nejistotu, obavy z budoucnosti, nebo hledají jen možnost, jak se zachovat v dnešní době, se mohou stále obracet na Linku bezpečí nebo Rodičovskou linku. Funguje nepřetržitě a její provoz zajišťuje na 80 zaměstnanců. Její vedoucí, Kateřina Lišková byla dalším hostem pořadu Dopoledne s Proglasem. 

Na Linku bezpečí můžete zavolat či napsat i vy. Telefonní kontakty jsou 116 111 , mail pomoc@linkabezpeci.cz. Rodičovská linka přijímá Vaše hovory na čísle 606 021 021 nebo se můžete ozvat na mail pomoc@rodicovskalinka.cz.

Pavel Šporcl je zvyklý vystupovat po celém světě na pódiích předních scén a významných hudebních festivalech. Ale i on musí v současné době při dodržování nouzového stavu být především v prostředí svého domova. Český houslista přišel s ojedinělým koncertním cyklem, který má název Pavel Šporcl – 6x v obýváku.