Děti, jejich rodiče a učitelé

Děti, jejich rodiče a učitelé

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Setkání s novinářem Luďkem Navarou
Křesťané v Číně v ohrožení?
Dopoledne s Proglasem
Vysílali jsme

Setkání s novinářem Luďkem Navarou

Herec Petr Vacek

Herec Petr Vacek
Audioarchiv

V rámci rozvolňování opatření proti pandemii koronaviru se žáci prvního stupně vracejí do svých škol. Jaký byl jejich návrat do školních lavic? A jak jsou školy připraveny? Jak budou vypadat letní tábory a na co si dát při jejich výběru pozor? V závěru našeho dopoledního vysílání na Proglasu jsme dali prostor maminkám - lékárnicím.

Některé děti se včera začaly vracet do škol. Účast na vyučování je nepovinná a týká se jen 1. stupně základních škol.  O tom, co toto opatření přináší učitelům a školám, jsme hovořili s prezidentem Asociace ředitelů Základních škol Michalem Černým, který je zároveň ředitelem Masarykovy Základní školy v Praze Klánovicích.

Už druhým dnem jsou otevřeny školy také pro děti 1. stupně základních škol. Jak vypadá výuka? To přiblížil v našem vysílání Emanuel Míšek, učitel 1.B ze Základní školy TGM v Třebíči, kterého znáte jako spoluautora a textařem mnoha písní z našeho vysílání (CD Bylinky - písničky z hrnečku a Nářadí - písničky z kufříku).

Co s dětmi podnikat v červenci a srpnu? To je otázka, kterou si v tuto chvíli klade nejeden rodič. Bude moci potomek jet k babičce anebo zkusíme nějaký tábor? A pokud ano, za jakých podmínek se letní tábor bude konat? Vybereme dobře? O všech pro a proti kolem táborů jsme předsedou České rady dětí a mládeže Alešem Sedláčkem.

Cílem projektu České lékárnické komory s názvem Lékárnice maminky je snaha ukázat cestu šetrného a účinného léčení nejen dětí. Ideálně každý by měl mít svého lékárníka, za kterým by si mohl kdykoliv přijít pro kvalitní radu. Podle tohoto projektu totiž žijeme v době farmabyznysu, který se snaží protlačit koncovému spotřebiteli co největší množství léčiv. A právě lékárník může určit pomyslný mantinel mezi účinnou a efektivní léčbou a neracionální a nadbytečnou spotřebou. V pořadu Dopoledne s Proglasem jsme po telefonních linkách přivítali lékárnici a vedoucí projektu Lékárnice maminky Alexandru Haškovou.