Dopoledne s Proglasem - 13. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 13. května 2020

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

Jaká témata jsme pro vás na úterní dopoledne připravili? Dozvíte se, jak Češi využívají internet k vyhledávání informací o zdraví, jak přesně se současná situace promítá do práce se závislými, dozvíte se o Sbírce na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu i jak to bude s letošní sbírkou, kterou známe pod označením Květinový den.

Až 100 osob se může od tohoto týdne účastnit mší svatých a bohoslužeb. Tuto neděli navíc proběhne Sbírka na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu. Vyzývají k ní Čeští a moravští biskupové v souvislosti se Dnem modliteb za pronásledované křesťany. Obě témata jsme probrali s generálním sekretářem ČBK Stanislavem Přibylem. 

V uplynulých dnech vydal Český statistický úřad analýzu využívání internetu k vyhledávání informací o zdraví v České republice za loňský rok, tedy  rok 2019. Co z těchto dat vyplývá?  Podrobnosti sdělila Lenka Weichetová z odboru statistik rozvoje společnosti.

Situace v sociálních službách se od vypuknutí pandemie koronaviru stabilizovala. Přestože počty nakažených v sociálních službách výrazně nestoupají, odborníci očekávají nárůst případů v souvislosti s postupným uvolňováním opatření. Pracovníci sociálních služeb tak nadále dodržují nejpřísnější hygienická opatření, jsou fyzicky i psychicky vyčerpaní a spoléhat se často musí na pomoc z řad dobrovolníků. O tom, jaká je realita dnešních dnů v sociálních službách, hovořil ředitel Společnosti Podané ruce Jindřich Vobořil

Nebýt letošní pandemie, potkávali bychom dnes v ulicích českých měst dobrovolníky, kteří by nám nabízeli žlutý květ měsíčku lékařského se stužkou. Za symbolickou cenu dvaceti korun jste v uplynulých letech mohli jeho nákupem přispět na činnost Ligy proti rakovině a podpořit tak boj proti této nemoci. Jak to bude se sbírkou, kterou známe pod označením Květinový den letos? Závěrečným hostem úterního Dopoledne s Proglasem byla ředitelka neziskové organizace Liga proti rakovině Iva Kurcová. Už třicet let tato organizace podporuje onkologické pacienty, jejich blízké a šíří povědomí o této nemoci.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta III d moll BWV 527 pro flétnu a varhany - Adagio e dolce; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - varhany
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony