Dopoledne s Proglasem - 28. dubna 2020

Dopoledne s Proglasem - 28. dubna 2020

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

Během úterního dopoledne jsme na vlnách Proglasu po telefonních linkách přívítali Pavla Hanycha, tiskového mluvčího Diakonie Českobratrské církve evangelické; Petra Zámečníka z chráněných dílen Kopeček v Bartošovicích; Ivonu Šťovíčkovou, ředitelku ostravské organizace S.T.O.P. a Jana Bártu, ředitele Letního domu.

Diakonie Českobratrské církve evangelické slouží potřebným už 30 let a patří mezi nejvýznamnější poskytovatele sociálních služeb u nás. A pomáhá i v časech pandemie. Co jsou to Dopisy pro radost? Jsou určeny pro naše nejstarší -  pro seniory ve vybraných domovech Diakonie  napříč republikou.  Více v našem vysílání prozradil Pavel Hanych, tiskový mluvčí Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Pandemická situace se dotkla i chráněných dílen Kopeček v Bartošovicích v Orlických horách. Dílny spadají pod Sdružení Neratov a nacházejí se kousek od stejnojmenného významného poutního místa.  Pozvání do pořadu přijal Petr Zámečník, který je v chráněných dílnách Kopeček zaměstnán jako asistent, ale současně zde pracuje také jako košíkář.

Dát šanci všem  bez ohledu na věk, pohlaví, etnicitu a zdravotní stav - to je úkol organizace S.T.O.P. z Ostravy, jejíž práci představila ředitelka Ivona Šťovíčková.  Na počátku činnosti této organitace v roce 2001 stálo pár nadšenců, studentů Ostravské univerzity, kteří se chtěli pokusit změnit postavení romských dětí v českém školském systému. Dnes nepomáhají jenom jim, ale všem, kteří složitě hledají uplatnění v životě.

Pandemie onemocnění COVID – 19 se i nadále dotýká řady odvětví našeho života. Jak známo, dotkla se i běžného školního života a to nejen v rodinách, ale i v dětských domovech. I zde jsou děti, které naši pomoc potřebují. Už roky se právě o ně starají pracovníci Letního domu, jehož ředitel Jan Bárta byl posledním hostem úterní vydání pořadu Dopoledne s Proglasem. 

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony