Dopoledne s Proglasem - 29. dubna 2020

Dopoledne s Proglasem - 29. dubna 2020

Pořad v souvislostech


Rozvolnění nouzového stavu
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

Středeční Dopoledne s Proglasem od 9 hodin věnujeme postupnému uvolňování karanténních opatření.

Mnozí z nás strávili uplynulý měsíc především doma. S minimálním kontaktem s ostatními lidmi a bez toho, aby denně docházeli do svého zaměstnání. Všichni jsme byli opakovaně varováni před nákazou koronavirem a nabádáni k co nejopatrnějšímu chování. Vláda svým rozhodnutím začíná tato restriktivní pravidla uvolňovat a situace se vrací pomalu do normálu.  Ale opravdu do normálu? Co nás nyní čeká? Pomoci lidem v krizových situacích se dlouhodobě věnuje Most k naději, který působí v Ústeckém a Libereckém kraji. Více prozradila v našem vysílání vedoucí linky duševní tísně a krizové poradny Most Jiřina Venclíčková.

Drtivá většina praktických a dětských lékařů stále ordinuje. Na této skutečnosti nezměnil nic ani nouzový stav. Potýkají se stále s nedostatkem ochranných pomůcek? Spíše, než běžné medicíně,  se teď věnují radám po telefonu, protože ty se v ordinacích ozývají stále. Jak vypadá distanční medicína a  jak se změnil způsob práce lékařů?  Co z opatření přetrvá po nouzovém stavu? Na to jsme se zeptali předsedy Sdružení praktických lékařů České republiky MuDr. Petra Šonky.

Pandemie koronaviru se podle očekávání výrazně dotýká situace na trhu práce. Březnová čísla o počtech nezaměstnaných sice nepřinesla žádné velké výkyvy, ale ve statistických číslech úřadu práce se ztráta zaměstnání může projevit až později, za jeden až tři měsíce, protože lidé mají určitou výpovědní dobu. I někteří živnostníci vyčkávají, jak to bude s finanční pomocí od státu. Ve vysílání Proglasu jsme přivítali Robina Povšíka, náměstka ministryně práce a sociálních věcí.

Proběhnou v letošním roce tradiční Dny lidí dobré vůle? A velehradská národní pouť? Posledním hostem po telefonních linkách byl generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. 

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony