Dopoledne s Proglasem - 5. května 2020

Dopoledne s Proglasem - 5. května 2020

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

V úvodu úterního vysílání jsme se věnovali komplikacím, jaké přináší uzavření škol pro jejich učitele i studenty, zejména pro vysokoškoláky. I v době pandemie koronaviru jsou mezi námi lidé, kteří se dostávají i do jinak složité životní situace. Někteří hledají pomoc v perinatálním hospicu. Jak funguje v této době a komu pomáhá? Poslouchejte na vlnách Proglasu.

S květnovými a červnovými dny jsou neodmyslitelně spjaty státní závěrečné zkoušky a zkouškové období na vysokých školách. Léty zaběhnutá praxe ale letos v souvislosti s aktuální situací bude muset projít rychlou proměnou. Jakým způsobem tedy studenti budou skládat zkoušky? Mají od vedení univerzit dostatek informací o průběhu následujícího období? Jak hodnotí uplynulý semestr ve formě distanční výuky – připravil je dostatečně na prověření znalostí, které je čekají u zkoušek? Nejen o těchto otázkách jsme hovořili se zástupci dvou největších táborů v akademickém prostředí – s Natálií Antalovou, studentkou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a zároveň předsedkyní Studentské komory akademického senátu a Jaroslavem Millerem, rektorem Univerzity Palackého v Olomouci a zároveň místopředsedou pro oblast vzdělávání České konference rektorů.

Dalšími hosty úterního vysílání pořadu Dopoledne s Proglasem byli Alena Peremská, zakladatelka a ředitelka perinatálního hospice Dítě v srdci. Hospic sídlí v Kostelci nad Orlicí a poskytuje jednak podporu rodinám, které jsou zasaženy smrtí miminka, jednak rodičům, jejichž děťátku byla během těhotenství diagnostikována život limitující vada.

Na jihu Čech působí Jihočeské Dítě v srdci. Vzhledem k tomu, že se postupně rozvolňují vládní opatření omezující volný pohyb a kontakty lidí, jsme se telefonicky spojili s ředitelkou a dulou v jedné osobě, Janou Markovou. Ta odpovídala na otázky spojené s tím, jak perinatální hospic funguje za normálních okolností.