Dopoledne s Proglasem  - 6. dubna 2020

Dopoledne s Proglasem  - 6. dubna 2020

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

I ve Svatém týdnu pokračujeme v dopoledním hodinovém vysílání, ve kterém nabízíme setkání se řadou osobností z celého společenského spektra. 

Volali jsme do pardubické společnosti Bethany, spojili jsme se s ředitelkou českých Lékařů bez hranic, mluvili jsme o potravinové pomoci a na závěr přišlo vlídné slovo i hudba Pavla Helana.

V našem dnešním prvním rozhovoru jsme zamířili do Pardubic a oslovili Nikolu Joštovou, zakladatelku a ředitelku neziskové organizace BETHANY – Dům pomoci v Pardubicích. Tato organizace poskytuje terapeutickou a duchovní podporu seniorům.

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic v těchto dnech rozšiřuje svou pomoc v boji s nemocí COVID-19 například v Itálii, Španělsku, Francii či Belgii. Snaží se tak podpořit zejména přetížené nemocnice, vyčerpané zdravotníky a nejvíce zranitelné skupiny lidí jako jsou senioři, lidé na útěku nebo lidé bez domova. Ve vysílání Radia Proglas jsme přivítali ředitelku české kanceláře Lékařů bez hranic Sylvu Horákovou.

Komunita Sant´Egidio byla založena roku 1968 v Itálii. Tehdy ani ne 20 letý student Andrea Riccardi postavil na první místo ve svém životě věrnost evangeliu v přednostním vztahu s chudými. Brněnská pobočka této komunity zorganizovala v těchto dnech pomoc pro lidi bez domova ve svém městě. O jaký projekt se jedná a kdo se na něm podílí, přiblížil ve vysílání Proglasu Vladimír Vala.

Když řeknu „Koupil jsem si ajfoun“, „Kaplička“ nebo „Rapper“, možná si někteří z vás vybaví stále dobře naladěného zpěváka, kytaristu, pianistu a originálního písničkáře Pavla Helana. I on byl hostem dopoledního vysílání Proglasu.