Dopoledne s Proglasem - čtvrtek 16. dubna

Dopoledne s Proglasem - čtvrtek 16. dubna

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

Ve čtvrtek 14. dubna jsme se v pořadu Dopoledne s Proglasem ptali, jak současnou tíživou situaci zvládají ženy s mentálním handicapem. Oslovili jsme psychiatra Lukáše Krejčů, kontaktovali jsme hlavního ekonoma ČSOB Martina Kupku a o hudební tečku celého pořadu se postaral Petr Bende.

Domov sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou je určený mentálně postiženým maminkám, obětem domácího násilí a jejich dětem. Takto zaměřený azylový dům je v republice ojedinělý. Provozuje  ho Diecézní charita Litoměřice. Vedoucí domova Marcela Dvořáčková byla hostem ve vysílání Proglasu. 

Druhým  hostem čtvrteční hodinky byl psychiatr a psychoterapeut Lukáš Krejčů. Zavolali jsme do Českých Budějovic a zeptali se, jak se současné dění promítá do jeho každodenní praxe. 

Věnovali jsme se také ekonomickým otázkám souvisejícím s pandemií a následným nouzovým stavem, který prožíváme. Hostem po telefoních linkách byl Martin Kupka, hlavní ekonom ČSOB a člen rady Iustitia et Pax České biskupské konference.

Po telefonu přijal pozvání Petr Bende, zpěvák, kytarista a skladatel. I on musel odvolat celou řadu koncertů a přesunul se na sociální sítě. Ve vysílání Proglasu bývají jeho písničky často slyšet, a tak jste dnes měli příležitost poslechnout si jejich autora.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta III d moll BWV 527 pro flétnu a varhany - Andante; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - varhany
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony